ENGLEZI DEMONSTRIRALI SILU: Kosovo povelo, čak šest golova u prvom poluvremenu! Ronaldova rapsodija u Litvaniji!
Detalj sa meča Engledke i Kosova, Foto: AP/Matt Dunham

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Fudbaleri Engleske doslovno su deklasirali Kosovo u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Iako je kosovska selekcija ućutkala stadion u Sautemptonu i povela već u prvom minutu, Englezi se nisu pokolebali već su upalili motore i razmontarili Kosovo.

U prvom minutu pogodak je zabeležio Beriša, a preokret Englezima su doneli Sterling u osmom i Kejn u 19. minutu. U ponor je Kosovo gurno Vojvoda koji je postigao autogol u 38. minutu. Do kraja poluvremena, Sančo je postigao dva gola u 44. i u prvom minutu nadoknade i sa ubedljivih 5:1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, Kosovo je uspelo samo da ublaži poraz i to zahvaljujući Beriši u 49. minutu i Murićiju sa penala u 55. minutu.

Portugalija je razbila Litvaniju sa 5:1 na gostovanju.

Portugalci su poveli u sedmom minutu kada je Ronaldo bio precizan sa bele tačke. Izjednačio je Andriuskevičijus u 28. minutu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je usledila prava rapsodija zvezde Juventusa. Svoj tim u vođstvo je doveo Ronaldo u 62. minutu i to posle katastrofalane greške golmana Šetkusa.

Isti igrač je povisio na 3:1 tri minuta kasnije, a četvrti gol kapiten Portugalije je postigao u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je Karvaljo u drugom minutu nadoknade.

Albanija je na domaćem terenu razbila Island sa 4:2.

Rezultati kvalifikacija

Grupa A

Engleska - Kosovo 5:3 (5:1) (Sterling 8, Kejn 19, Vojvoda 38ag, Sančo 44, 45+1 - Beriša 1, 49, Murići 55p)

Crna Gora - Češka 0:3 (0:0) (Souček 54, Masopust 58, Darida 90+4p)

Grupa B

Litvanija - Portugalija 1:5 (1:1) (Andruiskevičijus 28 - Ronaldo 7p, 62, 65, 76, Karvaljo 90+2)

Luksemburg - Srbija 1:3 (0:1) (Turpel 66 - Mitrović 36, 78, Radonjić 55)

Grupa H

Albanija - Island 4:2 (1:0) (Dermaku 32, Hisaj 52, Roši 78, Čikaleši 83 - Sigurdson 47, Sigtorson 58)

Francuska - Andora 3:0 (1:0) (Koman 18, Lengle 52, Ben Jeder 90+1)

Moldavija - Turska 0:4 (0:1) (Tosun 37, 79, Turuc 57, Jazici 88)