MIHINO VEČE NA BENTEGODIJU: Dobro obratite pažnju šta je o srpskom heroju posle meča rekao kapiten Bolonje!
Siniša Mihajlović na Bentegodiju, Foto: EPA/Filippo Venezia

MIHO, IZDRŽI

Legendarni srpski fudbaler i trener po prvi put je posle 40 dana napustio bolnicu i našao se tamo gde najviše voli da bude - na fudbalskom terenu, tačnije, pored njega

Objavljeno: 23:05h

Siniša Mihajlović vodio je ekipu Bolonje u prvom kolu Serije A i osvojio bod na gostovanju u Veroni, pošto je utakmica završena rezultatom 1:1.

Pavel Davidovič iz domaćeg tima napravio je penal u 13. minutu i zaradio direktan crveni karton zbog starta sa leđa, da bi Nikola Sansone bio precizan sa bele tačke za prednost Mihinih momaka. U 36. minutu preiskusni Portugalac Migel Veloso dao je golčinu iz slobodnjaka i ostavio Skorupskog potpuno nemoćnog za konačnih 1:1.

Bolonja do kraja meča nije iskoristila brojčanu nadmoć na terenu, ali realno, svi će ovo veče pamtiti po herojstvu srpske fudbalske legende, koja se vraća u bolnicu na nastavak lečenja.

Svih 90 minuta na terenu je proveo kapiten gostujućeg tima Andrea Poli koji je otkrio kako ga je dolazak Siniše Mihajlovića u nedelju popodne oduševio.

- Mihino prisustvo? Neverovatno iznenađenje! Ostali smo bez teksta kada smo saznali jer ga nismo očekivali. Još jednom je pokazao koliku snagu poseduje. Nemam reči da ga opišem... Presrećni smo i impresionirani što je ovde - rekao je emotivni Poli.

Što se ostalih terena tiče...

Fudbaleri Rome remizirali su sa Đenovom rezultatom 3:3. Između ostalih, jedan od golova, najlepši na meču, dao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca, a o tome više čitajte OVDE.

U prvih pola sata meča na rimskom "Olimpiku" viđena su čak tri gola. Za Romu su pogađali Under u 6. i Džeko u 30. minutu, a između njih dvojice mrežu je zatresao Pinamonti iz Đenove. Domeniko Krišito je u 43. minutu sa penala doneo izjednačenje Đenovi, ali je Aleksandar Kolarov u 49. minutu ponovo okrenuo "vodu na vučicinu vodenicu".

Ipak, do kraja Roma nije uspela da odoli napadima gostiju pa je u 70. minutu Kuame postavio konačnih 3:3.

U prvom meču dana, Udineze je pobedio Milan sa 1:0 i tako nastavio agoniju Rosonera iz prethodnih sezona!

Pogledajte rezultate, kao i strelce i sa svih ostalih utakmica.

Serija A, 1. kolo:

Subota

Parma - Juventus 0:1 (0:1) (Kjelini 21)

Fiorentina - Napoli 3:4 (1:2) (Pulgar 9 p, Milenković 52, Boateng 65 - Mertens 38, Insinje 43 p, 67, Kaljehon 56)

Nedelja

Udineze - Milan 1:0 (1:0) (Bekao 72)

Roma - Đenova 3:3 (Under 6, Džeko 30, Kolarov 49 - Pinamonti 16, Krišito 43, Kuame 70)

Kaljari - Breša 0:1 (0:1) (Donaruma 53 p)

Sampdorija - Lacio 0:3 (0:1) (Imobile 37, 62, Korea 56)

Spal - Atalanta 2:3 (2:1) (Di Frančesko 7, Petanja 27 - Gosens 34, Murijel 71, 76)

Torino - Sasuolo 2:1 (1:0) (Zaza 14, 55 - Kaputo 69)

Verona - Bolonja 1:1 (1:1) (Sansone 15 - Veloso 36)