7+ NA NOU KAMPU! Betis vodio, pa molio boga da sudija ranije svira kraj! Pogledajte samo golčinu Lorena u 79'
Igrači Barselone slave jedan od golova protiv Betisa, Foto: EPA/Alejandro Garcia

PRIMERA, 2. KOLO

Alaves i Espanjol su odigrali bez pobednika i golova - 0:0

Objavljeno: 23:17h

Fudbaleri Barselone došli su, u drugom kolu, do prvog trijumfa u Primeri. Aktuelni šampion je na Nou Kampu savladao Betis sa 5:2, iako je tim iz Sevilje došao do iznenađujućeg vođstva početkom meča.

Novajlija iz Liona Nabil Fekir je u 15. minutu šokirao domaće navijače, kada je iz jedne kontre Betisa pogodio donji levi ugao mreže Marka Andrea ter Štegena. Barsa se tada malo potrudila, pa je do poluvremena izjednačila preko Antoana Grizmana i to u 41. minutu, posle asistencije Serhija Roberta.

Isti igrač je u 50. minutu doneo vođstvo Barsi, da bi Perez šest minuta kasnije silovitim šutem povećao prednost šampiona. Đordi Alba je u 60. minutu doneo nedostižnih 4:1, da bi Arturo Vidal u 77. povisio na 5:1.

Možda i najlepši momenat desio se u 79. minutu, kada je Loren postigao gol kola u Primeri. Njegovu spoljnicu možete pronaći na video snimku ispod:

Uspavanka su bila prva dva meča nedeljnog programa Primere.

Martin Odegard
Martin Odegard foto: EPA/Gorka Estrada

Na dve utakmice viđen je samo jedan gol koji je pao u drugom poluvremenu. Majorka je ugostila Sosijedad koji je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu preko Ojarzabala, ali je Španac pogodio stativu.

Bez uspeha je napadala Majorka posle pauze, pogodila stativu u 79. minutu, što je kažnjeno pet minuta kasnije kada je Odegard je sjajno izneo kontru posle kornera domaćina i sam završio akciju svog tima.

Alaves i Espanjol su odigrali bez pobednika i golova - 0:0.

U trećem meču dana, Atletiko Madrid je slavio sa 1:0 nad Leganesom u gostima, a strelac jedinog gola bio je Vitolo u 71. minutu.

Petak Granada – Sevilja 0:1 (0:0) (Hordan 52) Levante – Viljareal 2:1 (0:1) (Roher 68, 73 - Moreno 3)

Subota Osasuna – Eibar 0:0 (0:0)

Real Madrid – Valjadolid 1:1 (0:0) (Benzema 82 - Gvardiola 88)

Selta – Valensija 1:0 (1:0) (Fernandez 15)

Hetafe – Bilbao 1:1 (1:1) (Mata 12 - Garsija 6)

Nedelja Alaves – Espanjol 0:0 (0:0)

Majorka – Real Sosijedad 0:1 (0:0) (Odegard 83)

Leganes – Atletiko Madrid 0:1 (0:0) (Vitolo 71) 21.00 Barselona – Betis