SEVNULA MATIĆEVA LEVICA: Pocepao malu mrežu i izbacio Karabag! Ludnica u Kijevu! Dinamo pregazio mađarsku konjicu!
Uroš Matić, Foto: Printscreen

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Posle pobede na Kipru od 2:1 trebalo je da samo sačuva prednost stečenu na evropskom ostrvu na domaćem terenu

Objavljeno: 23:11h

Malo je falilo da azerbejdžanski Karabag napravi senzaciju i izbaci kiparski APOEL.

Posle pobede na Kipru od 2:1 trebalo je da samo sačuva prednost stečenu na evropskom ostrvu na domaćem terenu. Nije u tome uspeo Karabag pošto je kiparski heroj postao mlađi brat Nemanje Matića, Uroš koji je u 68. minutu pogodio za 2:0 i doneo kiparskoj ekipi plasman u plej-of za Ligu šampiona.

Do prednosti je došao APOEL sa penala u 34. minutu. Precizan je bio De Visenti. Sa vođstvom su Kiprani otišli na odmor, a u nastavku su se mučili da postignu gol, sve do 68. minuta.

Dugo je lopta kružila oko gola Karabaga, ali nikako APOEL nije uspeo da probije bunker Azerbejdžanaca. Sve dok Roman Bezjak iz očaja nije dodao loptu Matiću koji se izvukao na ivicu šesnaesterca i zatim levicom pocepao malu mrežu. U plej-ofu Kiprani čekaju boljeg iz duela PAOK-a i Ajaksa.

Prštalo je u Kijevu gde je Dinamo ugostio belgijski Briž. Prvi meč u Belgiji su dobili domaći sa 1:0, ali su Ukrajinci bili svesni da moraju do gola doći prvi. To su učinili već u petom minutu preko Bujalskog, a Deli je izjednačio u 38.

Ludnica je nastala u drugom poluvremenu. Dinamo je u vođstvo doveo Šepelev u 50. minutu, ali nije ukrajinski tim uspeo da izdrži pritisak vođstva. Posledica toga je bio crveni karton za Burdu u 82. minutu, a dva minuta kasnije pocrveneo je i igrač Briža Tau. Prednost belgijskoj ekipi doneo je Vormer u 88. minutu, ali zamalo da sve upropasti Mešele koji u trećem minutu nadoknade postiže autogol. Briž je izvukao Openda koji je pogodio u petom minutu nadoknade.

Dinamo iz Zagreba je na gostovanju Ferencvarošu doslovno počistio domaći tim i slavio sa 4:0. Rezultat prvog meča u Zagrebu je bio 1:1. Strelci za zagrebački tim bili su Ademi u 16, Petković u 47, Olmo u 55. i Gojak u 79. minutu.

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Karabag - APOEL 0:2 (0:1) (De Visenti 34p, Matić 68)

Rozenborg - Maribor 3:1 (0:0) (Soderlund 53, Konradsen 61, 81 - Vankas 45+2)

Dinamo Kijev - Klub Briž 3:3 (1:1) (Bujalski 5, Šepelev 50, Mešele 93ag – Deli 38, Vormer 88, Openda 95)

Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 0:4 (0:1) (Ademi 16, Petković 47, Olmo 55, Gojak 79)

LASK - Bazel 3:1 (0:0) (Ranftl 59, Goinger 89, Raguc 90+4 - Ademi 80)

Olimpijakos - Bašakšehir 2:0 (0:0) (Semedo 55, Valbuena 78)

Seltik - Kluž 3:4 (0:1) (Forest 51, Eduard 61, Kristi 76 - Deak 27, Omrani 74p, 80, Tukudean 90+7)

Porto - Krasnodar 2:3 (0:3) (Ze Luis 57, Dijaz 76 - Vilhena 3, Sulejmanov 13, 34)