IZ DVOJKE U KECA U SUBOTICI: Čuka nastavila u evropskom ritmu, Matić doneo trijumf Lalatovoj Voši!
Fudbaleri Spartaka, Foto: Starsport©

1. KOLO SUPERLIGE

U nastavku su Subotičani bili bolji, stalno su napadali pa su inicijativu prvo pretvorili u izjednačenje, a onda i u trijumf

Nova sezona Superlige Srbije počela je u petak, a več u subotu je viđen preokret.

Na Gradskom stadionu u Subotici, Spartak je pobedio Rad sa 2:1. Beogradski tim je poveo krajem prvog poluvremena kada je sa penala bio precizan Miloš Trifunović.

Međutim, u nastavku su Subotičani bili bolji, stalno su napadali pa su inicijativu prvo pretvorili u izjednačenje preko Nemanje Obradovića u 66. minutu, a tri boda domaćinu doneo je Vidaković u 80. minutu.

Nenad Lalatović
Nenad Lalatović foto: Beta/Saša Đorđević

U kasnijem terminu odigrana su još tri meča, pored Zvezde i Javora. U Bačkoj Palanci, gde je Vojvodina dočekala Mačvu, rezultat je bio 3:1 za nominalnog domaćina. Ključni čovek na terenu u Lalatovićevoj ekipi bio je nekadašnji napadač Mačve Bojan Matić, koji je svojim golovima u 50. i 51. minutu praktično rešio meč.

Nadu gostima vratio je Aleksandar Stevanović u 79. minutu, a trijumf Vojvodine potvrdio je Gemović u nadoknadi vremena - 3:1.

Slavlje fudbalera Čukaričkog
Slavlje fudbalera Čukaričkog foto: Beta/Branislav Božić

Čukarički je na svom terenu savladao ekipu Napretka sa 1:0, a gol odluke postigao je Luka Stojanović u 42. minutu, na asistenciju kapitena Docića.

U 77. minutu Docić je isključen, ali njegovi saigrači uspeli su do kraja da zadrže vođstvo i osvoje prva trri boda u novoj superligaškoj sezoni.

Uspešna na svom terenu bila je i ekipa Mladosti iz Lučana, koja je savladala Radnik iz Surdulice sa 2:1. Gosti su vodili posle prvog poluvremena golom Danoskog iz 16. minuta, a preokret Lučancima doneli su Pavlović iz penala u 71. i Radivojević u 88. minutu meča.