ZNA SE KO VLADA SVETOM: Amerikanke odbranile titulu svetskog prvaka u fudbalu!
Amerikanke su odbranile titulu, Foto: AP/Claude Paris

SVETSKO PRVENSTVO U FUDBALU ZA ŽENE

Nije delovalo da će američke fudbalerke lako slaviti

Ženska fudbalska reprezentacija SAD osvojila je zlato na Svetskom prvenstvu u fudbalu za žene.

Amerikanke su u finalu savladale evropskog šampiona Holandiju sa 2:0. SAD su odbranile titulu osvojenu pre četiri godine i dodale četvrti pehar u vitrine. Nije delovalo da će američke fudbalerke lako slaviti.

Golman Holandije Sari van Venedal je bila sjajna u prvom poluvremenu pa je prvi gol viđen tek u 61. minutu. Odbrambena igračica Holandije je potkačila Aleks Morgan i tako skrivila penal. Sa bele tačke je precizna bila Megan Rapino pa je SAD povela sa 1:0.

To je bilo dodatno gorivo za Amerikanke koje su u 69. minutu postavile konačni rezultat, a gol je postigla Rouz Lavel koja je sama istrčala kontru i uputila odličan šut sa dvadesetak metara za 2:0.