UVRNUTIJI GOL NEĆETE VIDETI NI NA IGRICI: Brazilska petarda uz najbizarniji pogodak i glupost godine golmana Perua!
Roberto Firmino postiže najbizarniji gol godine, Foto: Printscreen/Youtube/MATCH OF THE DAY

Kopa Amerika

Domaćin je zajedno sa Venecuelom prošao u četvrtfinale

Brazil se iskupio svojim navijačima za kiks u prošlom kolu i kao što se očekivalo uspešno opravdao ulogu favorita u svojoj grupi na Kopa Amerika, a u četvrtfinale sa sobom je poveo i Venecuelu.

"Selesao" je razbio Peru 5:0 u poslednjem kolu, te tako učinio uslugu Venecueli kojoj je bila potrebna što ubedljivija pobeda domaćina ovogodišnjeg izdanja prvenstva Južne Amerike.

Kazemiro je već u 12. minutu načeo protivnika, ali je drugi pogodak na meču postao hit na celom svetu usled komičnog i, možemo reći glupavog, kiksa golmana Perua.

Ono što je uradio Galjese ne viđa se ni na mečevima amaterskih klubova. U pokušaju da ispuca loptu on je pogodio u leđa Roberta Firmina, a lopta se tako odbila da ga je lobovala, međutim, nije ušla u gol nego je pogodila stativu.

Ipak, brazilski napadač je bio brži i samo je ubacio u mrežu.

Malo više od pola sata od početka utakmice već je bilo 3:0 kada je Everton pogodio mrežu.

Četviti pogodak je bio delo Danija Alveša, a konačan rezultat je postavio Vilijan u 90. minutu utakmice.

U drugom meču grupe je Venecuela lako izašla na kraj sa Bolivijom 3:0.

Mačis je postigao prva dva gola na meču, da bi Hustinijano izjednačio, ali je tačku na pobedu stavio Martinez u 87. minutu.