PARTIZANOV UNIŠTITELJ I DALJE REŠETA: Na pomen njegovog imena Grobarima se smrači, a sada je doneo titulu svom timu
Vagner Lav, Foto: Printscreen/Youtube

GODINE SU SAMO BROJ

Od tada je prošlo 14 godina, a i dalje je strah i trepet za golmane

Grobarima se smrkne pred očima kada se sete 2005. godine i dvomeča sa moskovskim CSKA u osmini finala Kupa UEFA.

Brazilac Vagner Lav je tada bio udarna igla ruske ekipe i bio je dželat crno-belih pošto je u revanšu postigao gol u 85. minutu i tako eliminisao Partizan iz daljeg takmičenja.

Od tada je prošlo 14 godina, a brazilski napadač je i dalje strah i trepet za golmane iako ima 35 godina. On je postigao gol za Korintijans u revanš meču finala prvenstva Paulista protiv Sao Paola. Prva utakmica je gotova rezultatom 0:0, u drugoj su poveli domaći u 31. minutu, a Sao Paolo je izjednačio u 45. minutu. U 66. minutu, Vagner Lav je ušao u igru, da bi u 89. minutu majstorski reagovao u šesnaestercu posle centaršuta i pogodio za pobedu i titulu.