MIHA IZVADIO BOLONJU IZ MULJA: Srbin uz dva sumnjiva penala odveo ekipu van zone ispadanja!
Miha i trener Kjeva Domeniko di Karlo, Foto: EPA/Giorgio Benvenuti

Serija a, 31. kolo

Junak trijumfa domaćih bio je Erik Pulgar, sa dva realizovana penala

Miha je preporodio Bolonju, toliko koliko je bilo dovoljno da pobegne iz zone ispadanja. Pobedom u 31. kolu nad poslednjeplasiranim i prežaljenim Kjevom od 3:0 izabranici bivšeg selektora Srbije prestigli su Empoli na tabeli sa 30 bodova.

Bolonja u poslednjih pet utakmica ima četiri pobede i jedan poraz, a ekipa izgleda potpuno drugačije od perioda kada ih je trenirao Filipo Inzagi.

Junak trijumfa domaćih bio je Erik Pulgar, koji je realizovao dva jedanaesterca za svoj tim, u razmaku od samo tri minuta. Prvo je u 65. minutu gađao desni ugao gola golmana Sorentina, a tri minuta kasnije je loptu poslao u suprotni deo mreže.

Konačnih 3:0 postavio je Mičel Dajks pred sam kraj meča.

Serija A, 31. kolo

Subota

Parma - Torino 0:0

Juventus - Milan 2:1 (0:1) (Dibala 60p, Kean 84 - Pjatek 39)

Sampdorija - Roma 0:1 (0:0) (De Rosi 75)

Nedelja

Fiorentina – Frozinone 0:1 (0:0) (Siofani 84)

Kaljari – SPAL 2:1 (1:1) (Farago 3, Pavoleti 60 - Antenući 18p)

Udineze – Empoli 3:2 (3:2) (De Paul 15, 41p, Mandragora 45 - Kaputo 11, Krunić 24)

Inter - Atalanta 0:0

Lacio - Sasuolo 2:2 (0:0) (Imobile 53 penal, Lulić 90+5 - Roželio 59, Berardi 89)

Napoli - Đenova 1:1 (1:1) (Mertens 34 - Lazović 45+3)