LUKA KAPITEN NIJE DOVOLJAN: Brajton bolji od Kristal Palasa! Vardi je još dobra stara Lisica! Triling Sterlinga!
Luka Milivojević je ponovo bio strelac za Kristal Palas, Foto: EPA/Andy Rain

PREMIJERLIGA, 30. KOLO

Totenhem se obrukao na gostovanju Sautemptonu

Fudbaleri Brajtona pobedili su danas u gostima ekipu Kristal Palasa sa 2:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

U 19. minutu, Glen Mari je doneo prednost Brajtonu, na 1:1 je izjednačio Luka Milivojević u 50. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Antoni Nokar u 74. minutu.

Kreator Lesterove pobede nad Fulamom bio je Džejmi Vardi. Lisice su na domaćem terenu slavile sa 3:1. Prednost Lisicama doneo je Tilemans na Vardijevu asistenciju u 21. minutu. U nastavku izjednačio je Ajite u 51. minutu, a onda se čekalo skoro 30 minuta da Vardi ponovo stupi na scenu. Prvo je duplirao prednost u 78. minutu, a zatim postigao drugi gol na meču u 86.

Totenhem se obrukao na gostovanju Sautemptonu. Slavio je domaći tim sa 2:1 i to posle preokreta. Poveo je londonski tim golom Kejna u 26. minutu. Izjedančio je Valeri u 76. minutu, a ceo plen Sautemptonu doneo je Vard-Prous u 81. minutu. To je bio deveti poraz Totenhema u sezoni.

Mančester Siti je bez problema pobedio Votford na domaćem terenu sa 3:1. Sva tri gola postigao je Rahim Sterling koji je gol rivala pogađao u 46, 50. i 59. minutu.

Počasni gol za Votford postigao je Delofeo u 66. minutu iz prvog kontakta sa loptom pošto je ušao u igru nekoliko sekundi ranije.

Premijerliga, 30. kolo

Subota

Kristal Palas - Brajton 1:2 (1:1) (Milivojević 50p - Mari 19, Nokar 74)

Lester - Fulam 3:1 (1:0) (Tilemans 21, Vardi 78, 86 - Ajite 51)

Sautempton - Totenhem 2:1 (0:1) (Valeri 76, Vard-Prous 81 - Kejn 21)

Kardif - Vest Hem 2:0 (1:0) (Hoilet 4, Kamarasa 52)

Hadersfild - Burnmut 0:2 (0:1) (Vilson 20, Frejzer 66)

Njukasl - Everton 3:2 (0:2) (Rondon 65, Perez 81, 84 - Kalvert - Levin 18, Rišarlison 32)

Mančester Siti - Votford 3:1 (0:0) (Sterling 46, 50, 59 - Delofeo 66)