Revija evrogolova u derbiju severnog Londona, ali pobednika nije bilo! (VIDEO)

Premijer liga, 29. kolo

Lester ima priliku da iskoristi remi gradskih rivala kako bi se odvojio na liderskoj poziciji šampionata
Objavljeno: 15:51h

Fudbaleri Totenhema su odigrali nerešeno sa najvećim rivalom Arsenalom na stadionu "Vajt Hart Lejn" rezultatom 2:2 u okviru 29. kola Premijer lige. Podela bodova između drugoplasiranog i trećeplasiranog tima na tabeli najavljuje spektakularnu borbu za titulu. Tim Arsena Vengera posle sjajne akcije dolazi u vođstvo fantastičnim golom Arona Remzija petom, na asistenciju mladog španskog beka Ektora Beljerina u 39. minutu. Poznati, pazite se: Remzi je postigao gol, i to kakav! (VIDEO) U 60. minutu, golom posle kornera, rezultat izjednačava Belgijanac Tobi Alederveireld, koji se spretno snalazi u petercu Arsenala. Samo dva minuta kasnije Hari Kejn postiže spektakularan pogodak i donosi preokret svom timu. Sjajni napadač je povukao loptu, uleteo do ivice kaznenog prostora i fenomenalnim udarcem zatresao mrežu Davida Ospine. "Pevci" su bili blizu da tim Arsena Vengera izbace iz borbe za titulu, ali u 76. minutu na scenu stupa Aleksis Sančez, koji na novu asistenciju Beljerina postavlja konačan rezultat 2:2. Totenhem sa osvojenim bodom zauzima drugo mesto sa 55 bodova, dok je Arsenal treći sa 52. Premijer liga, 29. kolo Subota: Tottenham - Arsenal 2:2 (Alderveireld 60, Kejn 62 - Remzi 39, Sančez 76) Čelsi - Stouk 16:00 Everton - Vest Ham 16:00 Mančester Siti - Aston Vila 16:00 Njukasl - Bornmut 16:00 Sautempton - Sanderlend 16:00 Norič - Svonsi 16:00 Votford - Lester 18:30 Nedelja Kristal Palas - Liverpul Vest Bromvič - Mančester Junajted