POČINJE DRAMA U NEMAČKOJ: Borusija ispustila 3:0, Bajern to surovo kažnjava! Grujić upisao asistenciju!
Bajern Minhen je smanio zaostatak na 5 bodova za Borusijom, Foto: EPA/RONALD WITTEK

Bundesliga, 21. kolo

Izgleda da sada tek počinje da se zahuktava bitka za titulu

Ponovo će biti trka za titulu u Nemačkoj iako je u jednom momentu delovalo da Dortmund surovo gazi ka peharu.

Međutim, "milioneri" su ove subote sebi dozvolili neoprostiv kiks protiv Hofenhajma, a takve poklone Bavarci prihvataju oberučke.

Neverovatno je šta se dogodilo na "Signal Iduna parku" u poslednjih 15 minuta meča za koji se mislilo da je završen već u 65. minutu.

Borusija je vodila 3:0 golovima Sanča, Gecea i Gereira, ali onda sledi buđenje kakvo odavno nije viđeno.

Od 75. do 87. minuta Hofenhajm je postigao tri gola preko Belfodila (2) i Kaderžabeka, te tako iščupao remi i omogućio Bajernu da smanji zaostatak na 5 bodova.

I to su uradili na "Alijanc areni" iako je gostovao uvek jaki i nezgodni Šalke. Bavarci su slavili 3:1.

Već u 12. minutu je Bruma pogodio sopstvenu mrežu, ali je to na drugoj strani anulirao Kutucu u 25. minutu. Međutim, do poluvremena Levandovski vraća prednost domaćinu.

Tačku na pobedu je stavio Gnabri na asistenciju strelca prethodnog gola u 57. minutu.

Vredi pomenuti da je Herta pobedila u gostima Borusiju Menhengladbah, a da je novu odličnu partiju odigrao Marko Grujić koji je zabeležio i asistenciju za pogodak Salomona Kalua.

Bundesliga, 21. kolo:

Petak Majnc - Leverkuzen 1:5

Subota Dortmund - Hofenhajm 3:3 (Sančo 32, Gece 43, Gerero 46 - Belfodil 75, 87, Kaderžabek 83)

Hanover - Nirnberg 2:0 (Miler 45+5, 77)

Menhengladbah - Herta 0:3 (Kalu 30, Duda 56, Zelke 76)

Frajburg - Volfzburg 3:3 (Grifo 37, Petersen 70, Valdšmit 88 - Rusijon 11, Veghorst 63. penal, Stefen 74)

RB Lajpcig - Ajntraht 0:0

Bajern - Šalke 3:1 (Bruma 12. autogol, Levandovski 27, Gnabri 57 - Kutuču 25)