SRBIN IZVUKAO SASUOLO: Golčina Đuričića dovoljna za bod!
Filip Đuričić, Foto: AP/Simone Arveda

SERIJA A, 22. KOLO

U timu Đenove u startnih 11 bili su Darko Lazović i pojačanje iz Kjeva Ivan Radovanović

Objavljeno: 17:44h

U tri prve nedeljne utakmice u Seriji A niko nije pobedio, ali ni izgubio pošto su svi dueli okončani nerešenim rezultatima.

Prvo su SPAL i Torino odigrali bez golova u Ferari, mada je novi tim Marka Jankovića imao čoveka više na terenu u poslednjih 25 minuta.

Na gostovanju Đenovi, Filip Đuričić je postigao drugi gol u sezoni za Sasuolo. Srpski fudbaler je u 28. minutu doveo svoj tim u vođstvo. Do poluvremena je izjednačio Sanabrija, čime je postavio i konačan rezultat ovog meča. U timu Đenove u startnih 11 bili su Darko Lazović i pojačanje iz Kjeva, Ivan Radovanović, koji je debitovao za plavo-crvene.

U Udinama, Udineze je ugostio Fiorentinu. Firentinski tim koji je torpedovao Romu u Kupu Italije nije uspeo da slavi. Domaćin je poveo golom Danca Larsena u 56. minutu, ali je mladi švajcarski internacionalac Edmilson Fernandez poravnao, posle preciznog udarca sa distance, desetak minuta kasnije. U timu iz Firence igrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Serija A, 22. kolo

Subota

Empoli – Kjevo 2:2 (1:2) (Kaputo 45+2, 52 – Đakerini 31, Stepinski 45+1)

Napoli – Sampdorija 3:0 (2:0) (Milik 25, Insinje 26, Verdi 89)

Juventus – Parma 3:3 (1:0) (Ronaldo 36, 66, Rugani 62 – Barilja 64, Žervinjo 74, 90+3)