Barsa slavila protiv Selte, Atletiko joj ne dopušta da diše, dok je Valjadolid golom u nadoknadi ukanalio Bilbao!
Dembele i Lionel Mesi proslavljaju gol, Foto: EPA/Alessandro Garcia

primera 16. kolo

Odigrani su subotnji mečevi 16. kola Primere

Fudbaleri Barselone pobedili su Seltu iz Viga sa 2:0, a Atletiko Madrid je pobedio Espanjol sa 1:0 u mečevima 16. kola španske Primere.

Barsa je upisala i jedanaestu pobedu u prvenstvu i sada drži čelo tabele u LaLigi sa 37 bodova, dok je na drugom mestu upravo madridski Atletiko.

Katalonci su čitav posao završili u prvom poluvremenu, a strelac je još jednom bio Osman Dembele koji je u desetom minutu dao prvi gol na meču.

On je bio na pravom mestu posle šuta Mesija sa ivice kaznenog prostora i odbitak je poslao u gol Selte.

Đordi Alba vanserijski pronalazi Lea Mesija u 45. minutu, Argentinac sam izlazi ispred golmana gostiju i lako rešava situaciju u kojoj je bio na desetine puta u karijeri. Atletiko je tri boda proiv Espanjola obezbedio penalom Antoana Grizmana u 56. minutu i "jorgandžije" za Barselonom zaostaju tri boda jer imaju 34. Ranije u toku dana Betis i Eibar su odigrali 1:1.

U poslednjem meču dana Bilbao je na svom terenu remizirao sa Valjadolidom rezultatom 1:1.

Prvi gol na meču je bio delo Aduriza u 45. minutu meča sa bele tačke, dok je u dubokoj nadoknadi Plano postavio konačan rezultat Baskijci su remijem ostali na 17. mestu sa 16 bodova, dok je Valjadolid na 11 mestu sa 21. poenom.