NIJE NI BILO SUMNJE: Real na Modrićev pogon srušio Al Ain! Madriđani ponovo na krovu sveta!
Luka Modrić golom i asistencijom obeležio je duel sa Al Ainom, Foto: AP/Kamran Jebraili

FIFA SP KLUBOVA

Utakmicu je obeležio najbolji fudbaler sveta Luka Modrić koji je zabeležio gol i asistenciju

Objavljeno: 20:18h

Real Madrid je osvojio klupsku titulu prvaka sveta pošto je u finalu savladao Al Ain sa 4:1.

To je Madriđanima treći uzastopni pehar namenjen šampionu sveta za klubove, ukupno sedma u klupskoj istoriji. Utakmicu je obeležio najbolji fudbaler sveta Luka Modrić koji je zabeležio gol i asistenciju.

Upravo je hrvatski reprezentativac načeo Al Ain pogotkom u 14. minutu posle dodavanja Karima Benzeme. To je bilo sve u prvom poluvremenu, a u drugom je samo nastavljen potop tima iz Emirata.

Na 2:0 povisio je Ljorente u 60. minutu. Pokušao je trener Al Aina da izmenama makar ublaži rezultat, ali mu to nije pomoglo. U 79. minutu, na scenu je ponovo stupio Modrić. Posle kornera koji je Hrvat izveo, u šesnaestercu se najbolje snašao Serhio Ramos koji je pogodio za 3:0.

Počasni gol za Al Ain postigao je Šjotani u 86. minutu susreta, a katastrofu ekipe iz emirata upotpunio je Nader autogolom u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.