PETARDA BARSE, 49. HET-TRIK MESIJA I 50 GOLOVA U 2018. GODINI: Jovanović tragičar Ueske kojoj ne pomažu ni penali!
Lionel Mesi je ostvario 49. het-trik u karijeri, Foto: EPA/Biel Alino

Primera, 16. kolo

Levante je nastradao od razgoropađenih Katalonaca

Barselona je demonstrirala silu, a Lionel Mesi je iskalio bes na nejakom Levanteu za petardu u gostima.

Katalonci su slavili sa 5:0 uz het-trik omalenog Argentinca (49. u karijeri) koji je tako stigao do brojke od 50 golova u kalendarskoj godini (osmi put u poslednjih devet godina).

Pored toga, prvi gol je postigao Luis Suarez, dok je poslednji bio delo Đerara Pikea, koji je čak demonstrirao i svoje umeće na "petoparcu".

Srpski reprezentativni golman Aleksandar Jovanović bio je tragičar, nažalost, zbog koga je Ueska i dalje ostala bez pobede u Primeri.

Viljareal se provukao na gostovanju, uprkos tome što je imao igrača manje oko 25 minuta, ali na kraju je rezultat bio 2:2.

Kućo Ernendez je doneo prednost Ueski sa "bele tačke", ali je u drugom poluvremenu najpre usledio preokret.

Najpre Jovanović nije dobro ukrotio loptu posle šuta Morena, odskočila je tačno ispred njega i ispala mu iz naručja, Baka stiže do nje, a srpski golman ga ruši i sudija dosuđuje penal za "žutu podmornicu" koji realizuje onaj i nad kim je napravljen.

Samo tri minuta kasnije, novi penal na drugoj strani, Melero je srušen u šesnaestercu gostiju i ovaj je hteo da i on kao Baka posle izborenog penala i postigne gol, ali Serhio Asenho brani njegov udarac. Tom prilikom je isključen defanzivac Viljareala Gaspar.

Ueska to shvata kao priliku da dođe do gola i konačno i pobede, ali posle nekoliko nedopustivih promašaja, stiže kazna koju sprovodi Đerardo Moreno i matira Jovanovića.

Ipak, da ne bude da su sve upropastili, igrači Ueske su se iskupili u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada Longo postiže gol za izjednačenje.

Primera, 16. kolo:

Petak

Selta - Leganes 0:0

Subota

Hetafe - Real Sosijedad 1:0 Valjadolid - Atletiko Madrid 2:3 Real Madrid - Rajo Valjekano 1:0 Eibar - Valensija 1:1

Nedelja

Sevilja - Đirona 2:0 (0:0) (Banega 55pen, Sarabija 64)

Espanjol - Betis 1:3 (1:1) (Serđo Garsija 24 - Lo Selso 43, Teljo 85, Duarte 90+2. autogol)

Ueska - Viljareal 2:2 (1:0) (Ernandez 44pen, Longo 90 - Baka 63pen, Moreno 73)

Levante – Barselona 0:5 (0:2) (Suarez 35, Mesi 43, 47, 60, Pike 88)