2:0 JE NAJOPASNIJI REZULTAT, ALI ATLETIKO IMA GRIZMANA: Francuz povadio kestenje iz vatre, i Real želi titulu!
Antoan Grizman, Foto: EPA/R Garcia

PRIMERA, 16. kolo

Atletiko je na deobi prvog mesta Primere sa Barselonom

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas u gostima Valjadolid sa 3:2 u 16. kolu španske Primere.

Junak trijumfa Jorgandžija bio je Antoan Grizman koji je postigao dva gola. Madriđani su dobrom igrom posle 45 minuta imali dva gola prednosti, međutim, Valjadolid je početkom drugog poluvremena došao do izjednačenja.

Atletiko je poveo pogotkom Nikole Kalinića u 26. minutu, da bi Grizman iz jedanaesterca u 40. povisio na 2:0.

Valjadolid je u 57. minutu golom Fernanda Kalera smanjio zaostatak, da bi autogolom Saula u 63. stigao do izjednačenja.

Pitanje pobednika rešeno je u 80. minutu, a strelac je ponovo bio Grizman i to na asistenciju Stefana Savića.

Atletiko je na deobi prvog mesta Primere sa Barselonom, pošto oba tima imaju 31 bod, dok je Valjadolid 12. sa 20.

U prvom meču dana, Hetafe je golom Aduriza u 92. minutu iz penala slavio sa 1:0.

U trećoj utakmici subotnjeg programa, Real je ostvario drugu vezanu pobedu od 1:0 u Primeri, a sada je stradao tim iz tone ispadanja Rajo Valjekano.

Strelac jedinog gola za Kraljeviće bio je Karim Benzema u 13. minutu, a posle toga gledali smo prilično dosadan meč.

U poslednjem meču dana Eibar i Valensija su remizirali sa 1:1.

Strelac za goste bio je Rodrigo u 29. minutu, dok je domaćima poravnanje doneo Čarls sa penala u 56.

Primera, 16. kolo:

Petak

Selta – Leganes 0:0

Subota

Hetafe – Real Sosijedad 1:0 (0:0) (Aduriz 90+2pen)

Valjadolid – Atletiko Madrid 2:3 (0:2) (Kalero 57, Saul 63 AG – Kalinić 26, Grizman 45 pen, 80)

Real Madrid – Rajo Valjekano 1:0 (Benzema 13)

Eibar – Valensija 1:1 (0:1) (Čarls 56 - Rodrigo 29)