POTPUNA LUDNICA U PRIMERI: Real se konačno primakao vodećima, osam golova Eibara i Levantea, Betis juri Evropu
Slavlje fudbalera Reala, Foto: EPA/Javier Cebollada

PRIMERA, 15. kolo

Fantastičan meč otvorio je dan u španskom fudbalu

Fudbaleri Eibara i Levantea odigrali su nerešeno 4:4, u utakmici 15. kola španske Primere.

Levante je trenutno šesti na tabeli sa 22 boda, dok je Eibar na 13. poziciji sa tri boda manje.

Fudbaleri Levantea su posle prvog poluvremena imali prednost od 2:1, domaća ekipa je preokretom u drugom poluvremenu došla do dva gola prednosti, da bi gosti u poslednjih 15 minuta utakmice stigli do 4:4.

Pogotke za Eibar su postigli Serđi Enrih u osmom, Gonsalo Eskalante u 57. i Šarles u 61. minutu sa penala i u 65. Strelci za Levante bili su Hose Morales u devetom minutu, Rober u 25, Tono u 75. i Borha Majoral u 91. minutu.

Levante u narednom kolu Primere dočekuje Barselonu, a Eibar ekipu Valensije.

U drugom meču dana, Real Madrid je slavio nad Ueskom sa 1:0 golom Gareta Bejla iz 8. minuta.

Tim rezultatom, po prvi put još od početka sezone, Real je uhvatio priključak za vodećima i nalazi se na 4. mestu tabele.

U trećem meču dana, Sosijedad i Valjadolid odigrali su rezultatom 1:2, te je gost prestigao domaćina na tabeli.

Betis je slavio na domaćem ternu protiv Rajo Valjekana sa 2:0, a strelci su bili Lo Kelso sa penala u 59. i Sidnej u 76. minutu.

Primera, 15. kolo

Petak

Leganjes – Hetafe 1:1 (0:1) (Nijom 64 – Kabrera 39)

Subota

Atletiko M. – Alaves 3:0 (Kalinić 25, Grizman 83, Rodrigo 87.)

Valensija – Sevilja 1:1 (0:0) (Diakabi 90 – Sarabia 55)

Viljareal – Selta 2:3 (0:1) (Baka 83, 87 – Mendez 44, Jokslu 49, Gomez 51)

Espanjol – Barselona 0:4 (0:3) (Mesi 17, 65, Dembele 26, Suarez 45)

Nedelja

Eibar – Levante 4:4 (1:2) (Enrih 8, Eskalante 57, Šarles 61 penal, 65 – Morales 9, Roder 25, Toro 75, Majoral 90+1)

Ueska – Real 0:1 (0:1) (Bejl 8)

Sosijedad – Valjadolid 1:2 (0:1) (Ojarzabal 62 - Toni 16, Antonito 54)

Betis – Valjekano 2:0 (0:0) (Lo Kelso 59'p, Sidnej 76')