Ludnica, ludnica: Đuričić i Bleki pocrveneli, Vlahović prvi put od starta, a Pjatek je opet heroj Đenove!
Nikola Milenković je pocrveneo na meču protiv Sasuola, Foto: AP

serija a, 15. kolo

U prvoj utakmici nedeljnog programa 15. kola Serije A, Sasuolo i Fiorentina su odigrali uzbudliv meč, koji je završen na čudesan način.

Gosti iz Firence su do 89. minuta gubili sa 3:1, ali su uspeli da dođu do nerešenog rezultata.

Svih šest pogotka viđeni su u drugom poluvremenu. Sasuolo je sredinom nastavka stekao dva gola prednosti pogocima Alfreda Dankana i Kume Abubakara. “Viola” se vratila u igru u 70. minutu preko Đovanija Simeonea, ali je 10 minuta kasnije Stefano Sensi doveo Sasuolo u vođstvo od 3:1. Marko Benasi je minut pre kraja meča doneo nadu gostima, a u šestom minutu nadoknade, Kevin Miraljes je doveo Fiorentinu do boda.

Mladi Srbin Dušan Vlahović prvi put je bio u startnoj postavi Fiorentine i igrao je sasvim solidno do 55. minuta.

Dušan Vlahović
Dušan Vlahović foto: Saša Pavlić Koky

Nikola Milenković je igrao za ljubičaste iz Firence, ali je u sudijskoj nadoknadi isključen zbog dva žuta kartona.. Za pobednički sastav od 74. minuta je nastupio Filip Đuričić, ali je i on isključen. Bivši reprezentativac Srbije dobio je prvi žuti karton,a potom odmah i drugi zbog protesta, pa je isključen.

Filip Đuričić je zaradio crveni karton
Filip Đuričić je zaradio crveni karton foto: AP

Sasuolo je osmi na tabeli sa 21 bodom, dok je Fiorentina 11. sa 19 osvojenih bodova.

Empoli je na domaćem terenu savladao Bolonju sa 2:1, Parma i Kjevo su podelili bodove (1:1), a Udineze je izgubio od Atalante sa 3:1.

Đenova je uspela da izvuče bod protiv SPAL-a (1:1), iako je u većem delu susreta igrala sa deset igrača zbog isključenja Krišita u 11. minutu. Golove su postigli Petanja u 15. i Pjatek u 38. minutu sa penala. Poljaku je to bio 11. gol u sezoni.

Milan i Torino završili su meč bez golova.

Serija A, 15. kolo:

Petak

Juventus – Inter 1:0 (0:0) (Mandžukić 66)

Subota

Napoli – Frosinone 3:0 (2:0) (Zjelinski 7, Ounas 49, Milik 68)

Kaljari – Roma 2:2 (0:2) (Jonita 85, Sau 90+5 – Kristante 14, Kolarov 41)

Lacio - Sampdorija 2:2 (0:1) (Aćerbi 79, Imobile 96 - Kvaljarela 21, Saponara 99)

Nedelja:

Sasuolo – Fiorentina 3:3 (0:0) (Dankan 62’, Abubakar 67’, Sensi 80’ – Simeone 70’, Benasi 89’, Miraljas 90+6)

Empoli – Bolonja 2:1 (1:1) (Kaputo 10', La Gumina 80' - Poli 41')

Parma – Kjevo 1:1 (0:0) (Alves 53' - Stepinski 47')

Udineze – Atalanta 1:3 (1:1) (Larsen 45'+1 - Zapata 2', 62', 80')

Đenova – SPAL 1:1 (1:1) (Pjatek 38'p - Petanja 15')

Milan – Torino 0:0 (0:0)