GOLEADA U NEMAČKOJ: Fortuna uništila Hertu, Menhengladbah se probio na drugo mesto
Fudbaleri Borusije Menhengladbah, Foto: EPA/Focke Strangmann

BUNDES LIGA, 11. KOLO

Odlično kolo u Nemačkoj

Sudeći po 11. kolu Bundeslige biće veoma zanimljivo do kraja sezone.

Fortuna iz Dizeldorfa je na domaćem terenu razbila favorita na papiru berlinsku Hertu sa 4:1. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a tragičar meča je igrač gostujuće ekipe Mitelštad koji je dobio crveni karton u 41. minutu. Golove za Fortunu postigli su Usami u 50, Henings u 63, Raman u 84 i u nadoknadi vremena, dok je strelac za Hertu bio Selke u 88. minutu.

Majnc je slavio na gostovanju Frajburgu sa 3:1 i tako se približio Herti na samo bod zaostatka. Strelci za goste postigli su Gbamin u 6, Mateta u 18 i Onisivo u 75. minutu, a gol za domaće bio je Salai u 72. minutu.

Hofenhajm je zadržao peto mesto pobedom nad Augsburgom sa 2:1. Strelci za domaći tim bili su Kramarić i Nelson, a gol za goste postigao je Finbogason.

Štutgart je u gostima pobedio Nirnberg sa 2:0 i tako došao do druge pobede ove sezone. Međutim, to mu nije pomoglo da se pomakne sa poslednjeg mesta na tabeli. Pogotke za gostujuću ekipu dali su Baumgartl i Tomi.

Verder iz Bremena poražen je na domaćem terenu od Borusije iz Menhengladbaha sa 3:1. Ovom pobedom gostujući tim se probio na drugo mesto na tabeli Bundeslige i primakla vodećem Dortmundu. Het- trik za Borusiju postigao je Plea, a jedini gol za domaće delo je Sahina.

U poslednjem meču subotnjeg programa sastali su se Borusija Dortmund i Bajern iz Minhena.

Bundesliga, 11. kolo

Petak:

Volfsburg – Hanover 2:1 (1:0) (Maina 31, Bebu 62p – Veghorst 82)

Subota:

Fortuna – Herta 4:1 (Usami 50', Henings 63', Raman 84' i 90'+2 - Selke 88')

Frajburg – Majnc 1:3 (Salai 72' - Gbamin 6', Mateta 18', Onisivo 75')

Hofenhajm – Augzburg 2:1 (Kramarić 65', Nelson 83' - Finbogason 69')

Nirnberg – Štutgart 0:2 (Baumgartl 68', Tomi 82')

Verder – Borusija Menhengladbah 1:3 (Plea - Sahin)

Borusija Dortmund – Bajern Minhen 3:2 (Rojs 49'p, 67', Alkaser 73' - Levandovski 26', 52')