ZAHUKTAVA SE BITKA ZA VRH U ŠPANIJI: Alaves i Sevilja dišu Barseloni za vratom!
Sevilja pretenduje na vrh tabele, Foto: AP

Primera, 10. kolo

Golčina Dimitrija Folkija

Fudbaleri Hetafe uspeli su da vežu dve pobede u španskom prvenstvu, pošto su savladali ekipu Betisa rezultatom 2:0 u okviru 10. kola Primere.

Hetafe je poveo u 60. minutu golom Moline koji je odlično iskoristio centaršut Anhela, da bi samo dva minuta kasnije Folkie zapečatio sudbinu Betisa. Fudbaler iz Francuske je napravio pometnju u kaznenom gostiju, promešao je kompletnu odbranu i udvostručio prednost Hetafea.

Naš Nemanja Masimović je odigrao ceo meč sa tim iz predgrađa Madrida i ostavio jeizuzetan utisak. Reprezentativac Srbije se ustalio u prvoj postavi i potvrdio velii kvalitet.

Alaves nastavlja da prati Barselonu, koja je ranije danas slavila u ‘El Klasiku’ u borbi za prvo mesto na tabeli.

U trećem meču dana je sa 2:1 slavio nad Vilarealom, a strelci su bili Kaleri u 51. minutu i Baston u 4. minutu nadoknade. Gol za Viljaredl dao je Moreno u 10. minutu, ali je preokret pao u drugom delu igre.

U poslednjem meču dana Sevilja je održala korak sa Barselonom i Alavesom, jer je ostavila pobedu nad Ueskom od 2:1 (0:0)

Strelac oba pogotka za Andalužane bio je Pablo Sarabija u 65. i 78. minutu, dok je utešni pogodak za goste postigao Horhe Pulido u 3. minutu sudijske nadoknade.

Petak

Valjadolid – Espanjol 1:1 (0:1) (Verde 90+1 – Iglesijas 20)

Subota

Đirona – Rajo Valjekano 2:1 (2:0) (Portu 34 penal, 45 – Galvez 61)

Atletik Bilao – Valensija 0:0

Selta – Eibar 4:0 (2:0) (Aspas 5, 36, 82, Mendez 56)

Levante – Leganes 2:0 (1:0) (Rodžer 14, Ročina 90)

Atletiko Madrid – Real Sosijedad 2:0 (1:0) (Godin 45, Felipe Luis 60)

Nedelja

Hetafe – Betis 2:0 (0:0) (Molina 60, Folkie 62)

Barselona – Real Madrid 4:1 (2:0) (Kutinjo 11, Suarez 30, 75, 83, Vidal 87 – Marselo 50)

Alaves – Viljareal 2:1 (0:1) (Kaleri 51, Baston 90+4 – Moreno 10)

Sevilja – Ueska 2:1 (0:0) (Sarabija 65, 78 - Pulido 90+)