VEČE BOMBI U LIGI ŠAMPIONA: Napoli u 90. srušio Liverpul! Leteli projektili širom Evrope, spektakl Barse u Londonu!

Liga šampiona, 2. kolo

Sva dešavanja na ovim susretima ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:05h

Uf kakvo je ovo bilo veče u Ligi šampiona! Ako je u utorak bila noć iznenađenja, sada je bila noć spektakularnih golova!

Ono što već znamo jeste da je Crvena zvezda doživela najubedljiviji poraz u Evropi u svojoj istoriji (6:1) uz spektakularne golove Nejmara iz slobodnih udaraca, ali to je bio samo uvod u ono što je usledilo.

Najpre, ono što najviše zanima zvezdaše i sportsku javnost u Srbiji, a to je da su druga dva tima u Zvezdinoj grupi C, Napoli i Liverpul, igrali u Italiji i do trijumfa je došao domaćin pogotkom Insinjea u 90. minutu.

Napolitanci su zasluženo slavili jer su bili boli rival i stvarali konkrentije i izglednije šanse, a za to su nagrađeni u samom finišu.

Velika ludnica viđena je u grupi B, iz koje su i posle drugog kola sa pobedama izašli Inter i Barselona.

Katalonci su postigli tri spektakularna pogotka na "Vembliju" protiv Totenhema za pobedu 4:2, a ne zna se čiji igrači su dali lepše golove. U našem lajvu možete pogledati pa glasati u komentarima za Kutinja, Rakitića, Mesija ili Kejna i Lamelu.

Inter je u Ajndhovenu uspeo da preokrene i slavi 2:1, a pravdu na ovom meču je delio Milorad Mažić. "Neroazuri" mogu da zahvale golmanu Zetu koji im je sa dva svoje pogrešna istrčavanja pomogao kod oba gola, dok je Rosales bombom pocepao mrežu Handanoviča.

U grupi A, Atletiko i Dortmund imaju po 6 bodova. Madriđani su uz mnogo muke uspeli zahvaljujući kome drugom nego sjajnom Grizmanu da savladaju Briž na "Vandi Metropolitano" 3:1, dok je Dortmund u drugom poluvremenu slomio otpor Monaka golovima Larsena, Alkasera i Rojsa.

U grupi D, identične pobede Porta i Šalkea minimalcem. Važan trijumf su "rudari" ostvarili u Moskvi protiv Lokomotive uz gol Mekenija, a Marega je doneo pobedu Portu nad Galatasarajem.

Totenhem - Barselona 2:4

(Kejn 52, Lamela 66 – Kutinjo 2, Rakitić 28, Mesi 56, 90)

Atletiko Madrid - Briž 3:1

(Grizman 28, 67, Koke 90+4 – Greneveld 40)

Dortmund - Monako 3:0

(Larsen 51, Alkaser 72, Rojs 90+2)

PSŽ - Crvena zvezda 1:6

Napoli - Liverpul 1:0

(Insinje 90)

Sva dešavanja na ovim susretima ste pratili u našem "lajv blogu" na Espresu.

94' - GOOOL! Koke potvrđuje trijumf Atletiko Madrida.

92' - GOOOL! I kapiten Dortmunda Marko Rojs se upisuje u strelce.

90' - GOOOL! Lionel Mesi potvrđuje pobedu Barselone u Londonu.

90' - GOOOL! Napoli stiže do vođstva i do pobede verovatno nad Liverpulom pogotkom Insinjea.

72' - GOOOL! Dortmund overava pobedu nad Monakom, a Pako Alkaser se iskupljuje za to što je samo minut ranije promašio jedanaesterac.

66' - GOOOL! Ponovo se bude "pevci". Erik Lamela im daje šansu da izbegnu poraz do Barselone, 2:3.

61' - GOOOL! Opet Atletiko vodi i opet Antoan Grizman za 2:1 protiv Briža.

60' - GOOOL! Inter preokreće protiv PSV-a i to sve zahvaljujući greškama golmana domaćih. Opet je iz samo njemu znanih razloga istrčao, a to kažnjava Ikardi za 2:1.

56' - GOOOL! Nije dugo trajala nada Totenhema, Lionel Mesi posle nove sjajne akcije vraća dva gola prednosti Barseloni.

52' - GOOOL! Konačno se budi Hari Kejn, njegova minijatura koja vraća Totenhem u život protiv Barselone, 1:2.

51' - GOOOL! I Borusija konačno probija bedem Monaka, strelac je Larsen.

49' - GOOOL! Porto vodi protiv Galatasaraja. Ostao je sam na petercu kao duh Marega i nije mu bilo teško da pogodi glavom.

44' - GOOOL! I Inter stiže do izjednačenja u Ajndhovenu. Iako se isprva učinilo da neće kazniti grešku domaćeg golmana, "neroazuri" uspevaju da postignu gol zahvaljujući preciznom šutu Naingolana.

39' - GOOOL! Ajoooo, kakvo je ovo veče evrogolova! Sada Greneveld šalje projektil u mrežu Atletiko Madrida i donosi izjednačenje Brižu.

28' - GOOOL! Barselona nastavlja da melje Totenhem u Londonu! Golčina Ivana Rakitića!

28' minut - GOOOL! I Atletiko vodi protiv Briža! Ko bi drugi nego Grizman.

27' - GOOOL! Puče mreža Intera posle bombe koju je Rosario iz PSV-a poslao u mrežu Handanovića.

18' Teška povreda Nabila Keite na meču Napoli - Liverpul. Igrač "crvenih", koji su naredni protivnik Zvezde, iznet je na nosilima sa terena.

2' - GOOOL! Barselona je već postigla gol protiv Totenhema na "Vembliju". Fantastična akcija koja je počela od golmana Ter Štegena, a završio ju je Kutinjo.

KRAJ MEČA I U MOSKVI! Šalke je slavio sa 1:0 golom Mekenija u 88. minutu na asistenciju Jevhena Konopljanke...

46' POČELO JE DRUGO POLUVREME U MOSKVI! Lokomotiva je malo bolji rival za sada, ali ništa konkretno se nije dogodilo.

17' Ništa se ne događa u Moskvi!

1' Počeo je meč Lokomotiva - Šalke.

18.00 - Izašle su i startne postave za sve mečeve.