PL: Salah srušio Brajton, Arsenal preko "čekićara" do prve pobede, Everton prosuo pobedu, Boli kao Maradona! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 3. KOLO

Branilac titule u narednom kolu na "Etihadu" dočekuje Njukasl

Fudbaleri Vulverhemptona i Mančester Sitija odigrali su nerešeno 1:1 u uvodnoj utakmici trećeg kola Premijer lige.

Veliku grešku napravili su glavni sudija meča Martin Etkinson i njegov pomoćnik Stiven Čajld prilikom vodećeg gola Vulvsa u 57. minutu. Žoao Mutinjo uputio je centaršut u šesnaesterac, gde je francuski štoper promašio loptu glavom, ali je desnom rukom sproveo loptu u Edersonovu mrežu, što niko nije primetio, pa je pogodak priznat.

Nije mnogo vremena bilo potrebno aktuelnom šampionu Engleske da stigne do izjednačenja, pošto je Ejmerik Laport zakucao loptu glavom u mrežu nakon centaršuta Ilkaja Gundogana iz slobodnog udarca u 69. minutu.

Gol Sitija za 1:1
Gol Sitija za 1:1 foto: Reuter

Branilac titule u narednom kolu na "Etihadu" dočekuje Njukasl, dok Vulverhempton prvo očekuje gostovanje Šefild Venzdeju na "Hilzborou" u okviru Liga kupa, da bi potom u okviru Premijer lige išli u goste u zapadni London ekipi Vest Hema.

Pobeda fudbalera Arsenala
Pobeda fudbalera Arsenala foto: EPA/Kieran Galvin

Fudbaleri Arsenala zabebležili su prvu pobedu u novoj sezoni Premijer lige pobedom nad Vest Hemom od 3:1.

Gosti su poveli preko Marka Arnautovića u 25. minutu posle asistencije Felipea Andersona, ali je samo pet minuta kasnije levi bek Načo Monreal izjednačio rezultat.

Gol za prednost "Tobdžija" postignut je u 70. minutu kada je Diop, posle udarca Lakazeta, smestio loptu u svoju mrežu.

Na konačnih 3:1 povisio je Dani Velbek, koji se odlično snašao u kaznenom protivnika posle asistencije Ektora Beljerina.

Ludi meč odigrao se u Bornmutu, gde je domaćin remizirao protiv Evertona nakon zaostatka od 2:0. Meč je produžen više od deset minuta zbog teške povrede Majkla Kina, strelca jednog gola.

Najbolji igrač "Karamela" u dosadašnjem delu sezone Rišarlison je u 41' isključen direktnim crvenim kartonom, ali je u 56. minutu Teo Volkot doneo prednost gostima. Adam Smit je zatim takođe "pocrveneo" za domaćine, a prednost Evertonu je povećao pomenuti štoper Majkl Kin.

Tu nije bilo kraja dešavanjima na Vitaliti stadionu, jer je King iz penala smanjio prednost protivnika, da bi je anulirao Nejtan Ake u 79. minutu.

Hadersfild i Kardif su potvrdili da su jedni od glavnih kandidata za ispadanje iz Premijer lige, a odigrali su meč bez golova. Ipak, zadnji vezni Hadersfilda Džonatan Hog je nekih pola sata pre završetka duela isključen zbog nesportskog ponašanja.

Fudbaleri Hadersfilda
Fudbaleri Hadersfilda foto: AP

Na utakmici između Sautemptona i Lestera viđena su tri gola i jedan crveni karton. Za golove su krivci bili Rajan Bertrand kod domaćina i Demaraj Grej i Hari Megvajer kod gostiju, dok je posle drugog žutog kartona isključen vezista gostiju Pjer Hojbjerg. Megvajer, štoper reprezentacije Engleske, pobedu svojoj ekipi je doneo u nadoknadi.

U poslednjem subotnjem meču, Liverpul je na svom Enfildu savladao Brajton rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Mo Salah u 23. minutu na asistenciju Firmina i time doneo treću pobedu Liverpulu iz isto toliko mečeva. Treba pomenuti to da Redsi i dalje nisu primili gol.

Premijer liga, 3. kolo

Subota:

Vulvs – Mančester Siti 1:1 (0:0) Boli 57' - Laport 69'

Arsenal – Vest Hem 3:1 (1:1) Monreal 30', Diop ag 70', Velbek 92' – Arnautović 25'

Bornmut – Everton 2:2 (0:0) King p. 75', Ake 79' – Volkot 56', Kin 66'

Hadersfild – Kardif 0:0

Sauptemton – Lester 1:2 (0:0) Bertrand 52' – Grej 56', Megvajer 92'

Liverpul – Brajton 1:0 (1:0)