Kristal Palas držao Pevce do 88. minuta, ali onda - HARI KEJN! Pao rekord Didijea Drogbe! (VIDEO)

Premijer liga, 28. kolo

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostujućem terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 1:0, u utakmici 28. kola Premijer lige i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Hari Kejn u 88. minutu. To je njegov 24. gol u Premijer ligi ove sezone i prvi je na listi strelaca.

Ovo je Kejnov 23. pogodak u derbijima sa londonskim rivalima, a impresivno zvuči podatak da je do te brojke stigao na samo 34 utakmice. Zanimljivo, time je i izjednačio rekord Didijea Drogbe koji ih je odigrao znatno više, ali je stao na istoj brojki (23).

Totenhem je neporažen u poslednjih 15 utakmica u svim takmičenjima. Posle 16. pobede u prvenstvu, ekipa Maurisija Poketina zauzima četvrto mesto na tabeli sa 55 bodova.

Kristal Palas je pretrpeo 13. poraz u prvenstvu i zauzima 17. mesto na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i Svonsi koji se na 18. mestu nalazi u zoni ispadanja.

Premijer ligа, 28. kolo:

Subota: Lester - Stouk 1:1 (0:1) (Batlend og 70 - Šaćiri 41)

Bornmut - Njukasl 2:2 (0:2) (Smit 80, Gosling 89 - Gejl 7, 45+1)

Brajton - Svonsi 4:1 (1:0) (Mari 18 penal, 69, Nokar 73, Lokadija 90 - Abraham 85)

Barnli - Sautempton 1:1 (0:0) (Barns 67 - Gabijadini 90)

Liverpul - Vest Hem 4:1 (1:0) (Džan 29, Salah 51, Firino 57, Mane 77 - Anotnio 59)

VBA - Hadersfild 1:2 (0:0) (Doson 64 - Van la Para 48, Munije 56)

Votford - Everton 1:0 (0:0)

(Dini 80) Nedelja: Kristal Palas - Totenhem 0:1 (0:0)