TUHELOVI BAVARCI SE PROPISNO OBRUKALI: Istorijski poraz Bajerna!
Velika borba vodila se u Hajdenhajmu, Foto: Michael Weber IMAGEPOWER / imago sportfotodienst / Profimedia

šok

Čudo se dogodilo

Objavljeno: 17:36h
Andrej Kosić

Fudbaleri Bajern Minhena odavno su se oprostili od nove titule u Bundesligi, a sada su doživeli i najšokantniji poraz od kada se igra Bundeslige.

Naime, Bavarci su u okviru 28. kola poraženi na gostovanju Hajdenhajmu rezultatom 3:2.

Ne bi tu bilo ništa spektakularno, da Bajern na poluvremenu nije imao prednost od 2:0.

U svojoj dosadašnjoj istoriji, minhenski velikan nikada nije izgubio meč u Bundesligi kada je vodio rezultatom 2:0, a sada se to i desilo.

Bajern je bio nadmoćan u prvom poluvremenu, te je domaćinu tek nekoliko puta dozvolio da mu pređe na polovinu.

Ta inicijativa se isplatila kada je Hari Kejn sjajno iskoristio dodavanje Serža Gnabrija i u 38. minutu pogodio za 1:0. Sedam minuta kasnije Gnabri glavom postiže gol za 2:0 posle centaršuta Alfonsa Dejvisa.

Činilo se da je tim golom Bajern ugasio svaku nadu domaćinu, ali se u nastavku dogodilo pravo čudo.

Trener Hajdenhajma Frank Šmit napravio je tri izmene i to mu se isplatilo. Hajdenhajm je u razmaku od samo jednog minuta postigao dva gola.

Rezervista Kevin Sesa pogodio je u 50. minutu, a minut kasnije Tim Klajndhajst je poravnao na 2:2.

Imao je Bajern ubrzo nekoliko opasnih prilika, pre svega preko Kejna, ali ih nije iskoristio.

Novi šok je usledio u 79. minutu kada je Klajndhajst svojim drugim golom doneo pobedu Hajdenhajmu.

Bajern sada ima čak 16 bodova manje od vodećeg Leverkuzena, dok je Hajdenhajm ovim trijumfom skočio na deseto mesto.