NA OVAJ TEKST GROBARI SU PONOSNI, A DELIJE BESNE! Dosije Partizanovih titula pod Toletom Karadžićem!(FOTO) (VIDEO)

reč navijača

Kome su sudije pomagale, ko je imao više penala, ko je zatvarao utakmice?
Objavljeno: 14:05h

2012/13 Krenimo od poslednje godine ,,Toletove strahovlade", kulminacije ,,nepravde" i poziva na Kalčopoli u ,,srpBskom stopalošutu". Partizan je tokom celog ovog prvenstva izveo samo dva penala - golman Stojković je sa bele tačke postigao naš šesti gol protiv BSK-a iz Borče u 1. kolu, dok se Sale Ilić upisao u strelce u drugom minutu utakmice u Ivanjici, posle oštrog starta štopera Javora nad Brašancem. Protiv Partizana jedini penal je izveo Hajduk iz Kule u 5. kolu na Stadionu JNA. Partizan je imao 3 isključenja, a 4 puta su crvene kartone dobili igrači rivala, uključujući i isključenje Maksimovića u 94. minutu 144. derbija, koji je nekoliko minuta ranije iz slobodnog udarca rešio Miloš Zeka Jojić. Kada je o našim pravdoljubivim i prepoštenim komšijama reč, odnos isključenja te sezone je bio 8-3 u njihovu korist, uključujući i 6 crvenih kartona koje su njihovi protivnici dobili pri još uvek aktivnom rezultatu. Najdrastičniji primer sudijske pristrasnosti viđen je u Užicu, gde je svoju pravdu sproveo legendarni ,,Drugar s mora" - Majo Vujović. Užička Sloboda je do 83. minuta vodila 1-0, da bi posle sumnjivog isključenja domaćeg igrača, komšije napravile ,,spektakularan preokret" i došle do sva tri boda. Tri penala su te sezone svirana za komšije i sva tri je uspešno izveo Milijaš (Rad 1-1 na Banjici uz igrača više, OFK 1-0, Spartak 4-1). Jedini penal za protivnike naših najvećih rivala izveo je Abubakar Oumaru (tada u dresu Vojvodine) na revijalnoj utakmici odigranoj u poslednjem kolu šampionata.