ISTORIJSKA POBEDA BORUSIJE U MINHENU: Hari Kejn će imati košmare, Bajern nokautiran!
Hari Kejn, Foto: Lukas Barth / AFP / Profimedia

27. KOLO BUNDESLIGE

Podvig "milionera"

Objavljeno: 21:04h

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su minhenski Bajern na "Alijanc areni" rezultatom 2:0 u meču 27. kola Bundeslige.

Dortmund je poveo u 10. minutu golom Karima Adejemija, a pobedu je obezbedio Julijan Ruerson u 83. minutu.

Fudbaler Bajerna Hari Kejn postigao je gol u 89. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

To je prva pobeda Dortmunda protiv Bajerna u Minhenu od 2014. godine i prva od 2019. godine.

Aktuelni šampion Bajern je pretrpeo peti poraz i drugi je na tabeli sa 60 bodova, 13 manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena, koji je jedina neporažena ekipa u Bundesligi.

Dortmund posle četvrte uzastopne pobede, ukupno 15. u ligi zauzima četvrto mesto na tabeli sa 53 boda i ima tri boda manje, ali i utakmicu više od trećeplasiranog Štutgarta.