SRBIJA SE OBRUKALA U LESKOVCU: Plasman za Evropsko prvenstvo postaje nemoguća misija za ''Orlove''!
Ljubinko Drulović na utakmici Srbije i Severne Irske, Foto: Nebojsa Parausic / imago sportfotodienst / Profimedia

velika šteta...

Težak poraz za ekipu Ljubinka Drulovića

Objavljeno: 12:47h

Fudbaleri Srbije do 21. godine, poraženi su u Leskovcu od Severne Irske 1:2.

''Orlići'' su imali prednost posle prvog poluvremena, ali nisu uspeli da dođu do povoljnog rezultata.

Prvu veliku priliku za vođstvo, Srbija je imala u 15. minutu meča.

Vanja Vlahović je imao šansu da svoju ekipu dovede do prednosti u ranom periodu meča kada je primio loptu na ivici šesnaesterca, imao je vremena i prostora da se namesti za udarac, ali je njegov šut zaustavio golman gostiju.

Selektor Ljubinko Drulović
Selektor Ljubinko Drulovićfoto: Starsport©

''Orlići su kako je meč odmicao igrali sve bolje i bolje, sve je ''mirisalo'' na gol.

Sjajna igra našeg tima je ubrzo nagrađena i golom.

Bio je to 40. minut, naša reprezentacija je izvela sjajnu akciju.

Ubačena je lopta se leve strane za Vlahovića koji je odma šalje napredak i upošljava Stefana Mitrovića, a kapiten pored dvojice protivničkih igrača pogađa gol sa 5, 6 metara za 1:0 na utakmici.

Slavlje Stefana Mitrovića na utakmici Srbije i Severne Irske
Slavlje Stefana Mitrovića na utakmici Srbije i Severne Irskefoto: Nebojsa Parausic / imago sportfotodienst / Profimedia

Protivnička ekipa je krenuila u velikoj meri da preti.

Veliku šansu za gol su imali kada je bila upućena lopta u peterac, ali je izostao završni udarac, te je Srbija u imala veliku sreću u toj situaciji.

Ispostavilo se da je to bila najava onoga što je usledilo već u 56. minutu meča.

''Orlići'' su izgubili loptu na protivničkoj polovini posle čega je usledia munjevita kontra Severne Irske, na kraju Deveni sa leve strane šalje preciznu loptu po zemlji za Čarlija Alena koji je bio brži od naših defanzivaca, šutirao iz prve i pogodio donji levi ugao gola golmana Ilića - 1:1.

Srbija se nije predavala, odmah posle primljenog gola je pretila i bila bolji rival.

Srbija je imala jednu obećavajuću akciju koja je pokvarena lošim dodavanjem Vasića, a onda u 70. minutu novi šok ''Orliće''.

Severna Irska dolazi do gola i vođstva na meču.

Irci su iznudili korner sa desne strane, Džastin Deveni ga je odlično izveo, a u kaznenom prostoru je još bolje reagovao Farkuar koji je sa desetak metara uspeo udarcem glavom da pošalje parabolu u mrežu našeg golmana Veljka Ilića - 1:2.

Ljubinko Drulović, selektor reprezentacije Srbije do 21. godine
Ljubinko Drulović, selektor reprezentacije Srbije do 21. godine foto: Starsport

Selektor reprezenrtacije Srbije Ljubinko Drulović je momentalno reagovao i napravio dvostruku izmenu.

Šansu na meču su dobili Jojić i Lazetić umesto Mantića i Pantovića.

Ubrzo zatim, zapretila je nova opasnost po Srbiju.

Čarli Alen je pobegao Mimoviću izbio ispred golmana Ilića, šutirao iskosa sa desne strane, ali ovoga puta naš čuvar mreže uspeva da zaustavi njegov udarac.

Do kraja meča nije bilo previše šansi sa jedne i druge strane, te je meč završen u korist Severne Irske.

Konačan rezultat glasio je 1:2.

Ovim porazom Srbija je ostala na trećem mestu posle sedam odigranih kola u kvalifikacionoj Grupi F sa 10 bodova, pet manje od Engleske i čak osam od Ukrajine, a Severna Irska se probila na četvrtu poziciju sa šest bodova.