VOŽDOVAC "POKAZAO ZUBE" NA POVRATNIČKOM DEBIJU MILOJEVIĆA! Zvezda sačuvala saldo iz prvog poluvremena (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Crvene zvezde protiv Voždovca, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 20. KOLO

Crveno-beli su u prvom delu sezone poraženi od "zmajeva" u gostima sa 3:2, a osvetničkim trijumfom su nastavili poteru za Partizanom

Objavljeno: 19:15h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde na povratničkom debiju trenera Vladana Milojevića pobedili su Voždovac sa 2:1 u 20. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su se tako osvetili "zmajevima" za poraz u prvom delu sezone kada su izabranici tadašnjeg tenera Baraka Bahara izgubili sa 3:2.

1 / 4 Foto: Starsport©

Može se reći da je sve bilo gotovo na stadionu "Rajko Mitić" posle 16 minuta igre, a Milan Rodić je golom krunisao 300. utakmicu u dresu voljenog kluba.

Levi bek je u devetom minutu odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora oštro u donji ugao.

Devet minuta kasnije Gelor Kanga je izveo korner, a Jovan Šljivić je uputio udarac sa slične pozicije sa koje je pogodio Milan Rodić.

Izblokiran je šut talentovanog igrača, ali se lopta odbila do Pitera Olajinke koji je smireno reagovao i savladao Andriju Katića.

Od 28. do 34. minuta videli smo dva pokušaja makazica domaćina i jednu prečku, sve u režiji domaćina.

Olajinka je prvo gađao makazicama preko gola pošto je Osman Bukari obišao Andriju Katića, ali je preterao u desnu stranu i morao je da centrira.

1 / 10 Foto: Starsport©

U 31. minutu ponovo Piter Olajnika. Primio je loptu na ivici kaznenog prostora, oslobodio se čuvara i gađao iskosa sa desne strane, ali prečka!

Tri minuta kasnija makazice Osmana Bukarija, ali lopta odlazi pored gola.

Osman Bukari na utakmici Crvene zvezde i Voždovca
Osman Bukari na utakmici Crvene zvezde i Voždovcafoto: Starsport©

Gosti su se probudili u 36. minutu kada je dvaput intervenisao Zoran Popović posle šuteva Matije Mitrovića i Bogdana Jočića.

Mihajlo Nešković probao je da iznenadi Zorana Popovića iz velike udaljenosti u 41. minutu, ali preko gola je otišla lopta.

Nikola Mitić, trener Voždovca na utakmici protiv Crvene zvezde
Nikola Mitić, trener Voždovca na utakmici protiv Crvene zvezdefoto: Starsport©

Samo 60 sekundi kasnije istakao se i njegov kolega Andrija Katić pošto je sjajno intervenisao posle voleja Pitera Olajinke.

U 51. minutu Kanga je pronašao Bukarija na drugoj stativi i usledila je povratna lopta na ivici peterca za Spajića koji je šutirao snažno preko gola.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Voždovca
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Voždovcafoto: Starsport©

Vladan Milojević je izveo Milana Rodića u 63. minutu, a na terenu se našao debitant Viktor Radojević, član Grafičara u prvom delu sezone.

Viktor Radojević na utakmici Crvene zvezde i Voždovca
Viktor Radojević na utakmici Crvene zvezde i Voždovcafoto: Starsport©

Obrukao se Piter Olajinka u 66. minutu pošto se sa svega nekoliko metara od nebranjenog gola lopta od njegove leve noge odbila paralelno, a ne u mrežu.

Zoran Popović se požrtvovano bacio u noge Flemingsu i Radojeviću koji je jurio za njim, a levi bek je slučajno naleteo na svog golmana u 71. minutu.

Usledio je udarac nogom u glavu, delovalo je ozbiljno, čak se i rezervni golman Ivan Guteša "skinuo" za svaki slučaj, ali je meč ubrzo nastavljen.

Zoran Popović na utakmici Crvene zvezde i Voždovca
Zoran Popović na utakmici Crvene zvezde i Voždovcafoto: Starsport©

Sedam minuta kasnije Šerif Endiaje je poslao loptu u mrežu posle velike gužve u petercu, ali su se pobunili gostujući igrači.

Glavni sudija Jovan Šegrt je posle reakcije iz VAR sobe pogledao snimak i poništio pogodak zbog prehodnog faula nad Andrijom Katićem.

Trenutak kada su se pobunili fudbaleri Voždovca kod glavnog sudije Jovana Šegrtafoto: Starsport©

Još jedan debitant na terenu. Šerif Endiaje ustupio je mesto Urošu Sremčeviću u 85. minutu.

Uroš Sremčević (desno) na utakmici Crvene zvezde i Voždovca
Uroš Sremčević (desno) na utakmici Crvene zvezde i Voždovcafoto: Starsport©

Samo 60 sekundi kasnije Mihajlo Nešković je pogodio šutem sa distance, ali je lopta prevarila Popovića pošto je zahvatila jednog njegovog saigrača.

Crvena zvezda je trijumfom nastavila poteru za Partizanom koji i dalje ima bod više pošto je savladao Javor u Ivanjici.