ZVEZDIN KRASO IDE U BORBU ZA TROFEJ! Aleov čudesni gol za slavlje Obale Slonovače protiv DR Konga (VIDEO/FOTO)
Slavlje Sebastijana Alea i saigrača, Foto: Sia KAMBOU / AFP / Profimedia

AFRIČKI KUP NACIJA

Fudbaler crveno-belih ušao je u igru u 90. minutu, a protivnik na domaćem terenu u najvažnijoj utakmici biće Nigerija

Fudbalska reprezentacija Nigerije posle penala izbacila je Južnu Afrilku, a sada je dobila protivnika u finalu Afričkog kupa nacija.

To će biti domaćin turnira Obala Slonovače koja je u Abidžanu savladala Demokratsku Republiku Kongo sa minimalnih 1:0.

Slavlje Sebastijana Alea i saigrača
Slavlje Sebastijana Alea i saigračafoto: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Strelac jedinog i to čudesnog gola bio je Sebastijan Ale, napadač Borusije Dortmund u 65. minutu na asistenciju Maksa Gradela.

Žan-Filip Kraso, ofanzivac Crvene zvezde ušao je u igru u 90. minutu umesto heroja Sebastijana Alea.

Finale se igra 11. februara, u nedelju od 20 časova, dok je meč za treće mesto dan ranije u istom terminu.