NIGERIJA PRVI FINALISTA! Južna Afrika pala posle penala protiv "super orlova" (FOTO)
Slavlje Viktora Osimena i saigrača, Foto: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

AFRIČKI KUP NACIJA

Najveća konfuzija viđena je u 110. minutu kada je fauliran Terem Mofi sa leđa u situaciji jedan na jedan sa golmanom. Na kraju crveni karton za "Bafana Bafanu" bez udarca sa 11 metara

Fudbalska reprezentacija Nigerije prvi je finalista Afričkog kupa nacija koji se igra u Obali Slonovače.

"Super orlovi" pobedili su Južnu Afriku sa 4:2 posle penala, dok je u regularnom toku bilo 1:1. U produžecima nismo videli golove.

Kapiten Vilijam Trost-Ekong bio je precizan sa penala u 67. minutu za prednost Nigerije, ali je na isti način izjednačio Teboho Mokoena u 90. minutu.

"Bafana Bafana" primila je gol u 85. minutu kada se upisao Viktor Osimen, ali je pogodak poništen zbog ofsajda jer se dogodio prekršaj u toku akcije

Najveća konfuzija viđena je u 110. minutu kada je Terem Mofi fauliran sa leđa u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

Sudija je prvo pokazao da nema faula, ali je dobio signal iz VAR sobe i pokazao crveni karton Grantu Kekani.

Detalj sa utakmice Nigerije i Južne Afrike
Detalj sa utakmice Nigerije i Južne Afrikefoto: EPA/GAVIN BARKER

Ipak, ništa od trećeg udarca sa 11 metara pošto je prekršaj bio pola metra pre kaznenog prostora.

Penal serija:

1. Mofi po sredini, Mokoena promašuje - 1:0 2. Omeruo precizan, Majambela u desni ugao - 2:1 3. Ajna šalje loptu preko gola, Makgopa slabo pravo u golmana - 2:1 4. Ekong snažno u levi ugao, Emvala siguran - 3:2 5. Ihenaćo od stative za 4:2 i put Nigerije u finale!