LUDA ŠAMPIONSKA TRKA U ENGLESKOJ: Arsenal nokautirao Liverpul, Premijer liga nikad ZANIMLJIVIJA!
Slavlje fudbalera Arsenala posle trećeg gola protiv Liverpula, Foto: Ian Kington / AFP / Profimedia

goleada

Sjajan meč u prestonici Velike Britanije

Fudbaleri Arsenala savladali su u velikom derbiju engleskog fudbala Liverpul na "Emiratima" rezultatom 3:1 u okviru 23. kola Premijer lige.

"Tobdžije" su ovim trijumfom skočile na drugo mesto i imaju dva boda manje od večerašnjeg protivnika.

Trka za titulom u Premijer ligi postala je ultra zanimljiva, pošto je sada razlika između prvog Liverpula i petog Totenhema samo sedam bodova.

Arsenal je odigrao sjajan meč i zaslužio je da stigne do pobede.

Bukajo Saka je u 14. minutu doneo prednost svom timu, ali je u 48. minutu prvog poluvremena usledio šok za sve na stadionu.

Gabrijel je nakon udarca Luisa Dijaza rukom poslao loptu u sopstvenu mrežu i gosti su pravo niotkuda stigli do 1:1.

U nastavku se vodila velika borba, a onda su u 67. minutu Virdžil van Dajk i Alison Beker napravili katastrofalan kiks, koji je iskoristio Gabrijel Martineli da donese novu prednost izabranicima Mikela Artete.

Liverpul je u 88. minutu ostao sa igračem manje nakon što je Ibrahima Konate dobio drugi žuti karton, a to je iskoristio Leandro Trosar u 92. minutu kada je psotigao gol kroz noge Alisona za konačnih 3:1.

Kolo u ponedeljak zatvaraju Brentford i Mančester siti. Brentgord je jedini tim koji je prošle sezone u Premijer ligi oba puta savladao "Građane", pa nema sumnje da nas čeka sjajan meč u Londonu.