PREMIJER LIGA: Blamaža Čelsija na Bridžu, Junajted razbio Vest Hem!
Mateus Kunja nakon het.trika protiv Čelsija, Foto: Bradley Collyer / PA Images / Profimedia

Dosta golova smo videli i ovog popodneva

Objavljeno: 17:20h

Odigrana su još tri meča 23. kola Premijer lige.

Mančester junajted je na svom terenu savladao Vest Hem rezultatom 3:0.

Domaćin je poveo pogotkom Rasmusa Hojlunda u 23. minutu, a Alehandro Garnačo je u 49. minutu povisio na 2:0.

Argentinac je potvrdio trijumf Junajteda svojim drugim golom u 84. minutu.

Vest Hem je imao daleko više udaraca ka golu rivala, čak 22, ali mu to nije bilo dovoljno da postigne barem jedan pogodak.

Fudbaleri Čelsija još jednom su razočarali svoje navijače.

"Plavci" su na Stamford Bridžu posle preokreta rezultatom 4:2 izgubili od Vulverhemptona.

Domaćin je sjajno otvorio meč i u 19. minutu je poveo 1:0 golom Kola Palmera. Ipak, samo tri minuta kasnije Mateus Kunja poravnao je na 1:1. Do kraja poluvremena gosti stižu do preokreta, nakon autogola Aksela Disasija u 43. minutu.

Kunja u nastavku stiže do het-trika golovima u 63. i 82. minutu, da bi u 86. poraz Čelsija ublažio Tijago Silva.

Srpski čuvar mreže Đorđe Petrović ponovo je branio svih 90 minuta za Čelsi, a ukupno je imao tri odbrane.

I za kraj, Bornmut i Notingem Forest remizirali su 1:1. Gol za domaćina postigao je Džastin Klajvert, a za goste bivši fudbaler Čelsija Kalum Hadson-Odoi. Fil Biling je zbog direktnog crvenog kartona utakmic završio ranije, pa je domaćin ostao sa desetoricom.