MEČ SEZONE: Viljareal dao PET komada Barsi i savladao je posle LUDOG preokreta!
U šoku... Fudbaleri Barselone na meču protiv Viljareala, Foto: Jose Breton/NurPhoto/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

krah

Osam golova i šok za domaćina

Objavljeno: 20:59h

Fudbaleri Viljareala savladali su u gostima Barselonu rezultatom 5:3 u okviru 22. kola španske Primere.

Katalonci su posle ovog poraza ostali na poziciji tri sa 44 osvojena boda, dok je Viljareal sa ova tri boda i dalje na poziciji 14.

U prvom poluvremenu videli smo samo jedan gol i to gostiju. Strelac je bio Đerar Moreno u 41. minutu.

Nastavak je doneo najboljih 45 minuta u svetu fudbala ove sezone.

Ilijas Akomač je duplisao prednost Viljareala u 54. minutu i činilo se da će domaćin doživeti rutinski poraz.

Slavlje fudbalera Viljareala na meču protiv Barselone
Slavlje fudbalera Viljareala na meču protiv Barselonefoto: Jose Breton/NurPhoto/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ipak, od 60. do 71. minuta Barselona postiže tri gola i stiže do ludog preokreta. Ilkaj Gundogan je u 60. pogodio za 2:1, Pedri je potom u 68. poravnao na 2:2, a bivši fudbaler Mančester junajteda Erik Baji je u 71. minutu postigao auto gol za vođstvo domaćina rezultatom 3:2.

Svi na stadionu i za malim ekranima su u tom trenutku već upisali tri boda Barseloni, ali se onda dogodio još jedan ludi preokret.

Gonsalo Gedeš je u 84. minutu izjednačio na 3:3, a potom su gosti u dubokoj nadoknadi stigli do pobede.

Prvo je Aleksander Serlot dao gol za 4:3 u 99. minutu, a potom je iz konta napade konačnih 5:3 postavio Hose Luis Morales.

Trener Barselone Ćavi će se posle novoh neuspeha naći u problemu i na ivici je otkaza.