BUNEĐA SPASIO "PUSTINJSKE LISICE" U 95. MINUTU! Zvezdin Điga i "pastuvi" prošli dalje - Alžir u problemu (FOTO)
Detalj sa utakmice Alžira i Burkine Faso, Foto: BackpagePix / PA Images / Profimedia

AFRIČKI KUP NACIJA, D GRUPA

Štoper crveno-belih i njegovi saigrači iz Burkine Faso imaju četiri boda i obezbedili su osminu finala

Objavljeno: 17:58h

Fudbaleri Alžira i Burkine Faso odigrali su 2:2 u drugom kolu D grupe Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače.

Ovo je bio duel dve najkvalitetnije ekipe u grupi (Mauritanija i Angola igraju od 21.00) i oba tima bila su oprezna u prvom poluvremenu.

Detalj sa utakmice Alžira i Burkine Faso
Detalj sa utakmice Alžira i Burkine Fasofoto: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

Na semaforu je stajalo 0:1 od 45+3. minuta kada je Abdul Tapsoba uputio majstorski centaršut u kazneni, a glavom je pogodio Mohamed Konate.

Spasilac "pustinjskih lisica" bio je Bagdad Buneđa koji se jedini "pojavio" na meču od saigrača, a najviše je podbacio kapiten Rijad Marez.

Neprimetni Rijad Marez na utakmici Alžira i Burkine Faso
Neprimetni Rijad Marez na utakmici Alžira i Burkine Fasofoto: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

Pomenuti Buneđa veoma se dobro snašao u gužvi koja je nastala u šesnaestercu i poravnao rezultat u 51. minutu.

Popularni "pastuvi" ponovo su poveli u 71. minutu iz penala, a siguran sa 11 metara bio je kapiten Bertran Traore.

Slavlje fudbalera Burkine Faso
Slavlje fudbalera Burkine Fasofoto: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

Naser Điga, štoper Crvene zvezde ušao je u igru u 84. minutu, ali nije uspeo u nameri da sačuva sigurnu mrežu i tri boda.

Buneđa se našao opet u glavnoj ulozi u 90+5. minutu kada je bio najbolji u skoku posle kornera sa leve strane za 2:2.

Bagdad Buneđa slavi gol
Bagdad Buneđa slavi gol foto: BackpagePix / PA Images / Profimedia

Burkina Faso je sa četiri boda sigurna u osmini finala, dok će Alžir verovatno u poslednjoj rundi morati da pobedi Mauritaniju.

"Pustinjske" lisice došle su sa najvišim ambicijama u Obalu Slonovače, a mogu da ispadnu u grupi kao i pre dve godine.