KAZNA JE BILA SUROVA: Južna Afrika promašila penal, Mali kasnije stigao do pobede!
Lasine Sinajoko proslavlja drugi gol Malija, Foto: Samuel Shivambu/BackpagePix Staff / PA Images / Profimedia

afrički kup nacija

Promašeni penal i dva gola

Fudbaleri Malija savladali su Južnu Afriku u derbi meču grupe E Afričkog kupa nacija rezultatom 2:0.

Mali i Namibija posle prvog kola imaju po tri boda, dok su Južna Afrika i Tunis bez poena.

Sve je moglo da bude drugačije, kada je Bafana Bafana u prvom poluvremenu dobila penal. Odgovornos je preuzela jedna od najvećih zvezdi tima, Persi Tau.

Ipak, napadač egipatskog Al Ahlija katapultirao je loptu preko gola.

Kazna je bila surova i stigla je u drugom poluvremenu kada je Mali u razmaku od šest minuta postigao dva pogotka i rešio pitanje pobednika.

Kapiten Hamari Traore postigao je vodeći gol u 60. minutu, a konačan rezultat postavio je u 66. minutu rezervista i fudbaler Oksera Lasine Sinajoko.

Za pobedničku selekciju od 78. minuta na terenu se našao bivši fudbaler Partizana Fuseni Dijabate.

Mali će u narednom meču 20. januara igrati protiv Tunisa, a istog dana će se sastati i Namibija i Južna Afrika.