RAJKOVIĆ I NASTASIĆ ODOLEVALI DO 77. MINUTA: Real srušio Majorku golom Ridigera, Selta u 96' pobedila Betis!
Predrag Rajković je ostavio dobar utisak u Madridu, Foto: EPA/Kiko Huesca

la liga, 19. kolo

Real se ovim trijumfom učvrstio na prvoj poziciji sa tri boda više od Đirone, ali i utakmicom više

Objavljeno: 22:06h
Nedeljko Đukić

Fudbaleri Real Madrida su na svom terenu pobedili Majorku 1:0 (0:0) u utakmici 19. kola španske La Lige.

Strelac pobedonsonog gola je bio Antonio Ridiger koji je glavom savladao Predraga Rajkovića posle kornera koji je izveo Luka Modrić u 77. minutu.

Gosti su Baleara su dotad odolevali "kraljevskom klubu", a Rajković je upisao pet odbrana, dok je Matija Nastasić takođe odigrao ceo meč i dobio žuti karton.

Real se ovim trijumfom učvrstio na prvoj poziciji sa tri boda više od Đirone, ali i utakmicom više. Đirona od 21.00 dočekuje Atletiko Madrid u derbiju kola.

Majorka je 14. sa 18 bodova.

Antonio Ridiger

U istom terminu Selta je pobedila Real Betis 2:1 (1:1) golom u finišu utakmice.

Ruibal je doveo goste u vođstvo u šestom minutu, a deset minuta kasnije je iz penala izjednačio Jago Aspas. Viliot Svedberg je u 96. minutu postavio konačan rezultat. Mihailo Ristić nije bio u sastavu domaćina zbog povrede.

Selta je 17. sa 16 bodova, a Betis sedmi sa 28.

Ranije danas Granada je kao domaćin pobedila Kadiz 2:0 golovima Uzunija u 22. i Saragose u 70. minutu.

Gost je od 54. minuta igra sa fudbalerom manje zbog direktnog crvenog kartona za Sobrina.

Njegoš Petrović je ostao na klupi domaćina.

Oba kluba su u zoni ispadanja - Granada je 19. sa 11 poena, a Kadiz 18. sa 15 osvojenih bodova.