REAL IZBIO NA VRH U 92. MINUTU: Madriđani slavili sa igračem manje, Vaskes je JUNAK! Nastasić dao gol (VIDEO)
Lukas Vaskes (levo) je doneo pobedu i prvo mesto Real Madridu, Foto: EPA/Adrian Ruiz Del Hierro

la liga, 18. kolo

Real je sa 45 bodova zbog bolje gol-razlike izbio na prvo mesto

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima Alaves sa 1:0, u meču 18. kola španske La Lige.

Pobedu "Kralju" doneo je Lukas Vaskes golom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, na centaršut Tonija Krosa iz kornera.

Madriđani su od 54. minuta igrali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Naćo Fernandes.

Real je sa 45 bodova zbog bolje gol-razlike izbio na prvo mesto ispred Đirone koja je na gostovanju Betisu igrala 1:1. Alaves je na 16. mestu sa 16 poena.

U narednom kolu, Real će dočekati Majorku, dok će Alaves gostovati Real Sosijedadu.

U istom terminu, Majorka je kao domaćin pobedila Osasunu sa 3:2.

Strelci za Majorku bili su srpski internacionalac Matija Nastasić u 12, Danijel Rodriges u 53. i Antonio Railjo u 62. minutu.

Golove za Osasunu postigli su Pablo Ibanjes u sedmom i Raul u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Majorka je na 14. poziciji sa 18 bodova, a Osasuna je na 12. mestu sa bodom više.