PETROVIĆ DEBITOVAO: Srpski čuvar mreže ušao u igru, pa ubrzo primio gol u porazu Čelsija!
Đorđe Petrović menja povređenog Roberta Sančeza, Foto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

Srpski golman po prvi put branio u Premijer ligi

Objavljeno: 17:29h

Fudbaleri Evertona savladali su na "Gudisonu" Čelsi rezultatom 2:0 u velikom derbiju engleskog fudbala u okviru 16. kola Premijer lige.

"Karamele" su tako stigle do treće uzastopne pobede bez primljenog gola i trenutno imaju 13 bodova, dok su "Plavci" upisali treći poraz u poslednja četiri meča i imaju 19 bodova.

U prvom poluvremenu nismo videli niti jedan pogodak, a potom je domaćin u nastavku stigao do velike pobede.

Slavlje fudbalera Evertona
Slavlje fudbalera Evertonafoto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Abdulaj Dukure je doneo prednost izabranicima Šona Dajča u 54. minutu utakmice.

Golman Čelsija Robert Sančez se povredio u 84. minutu, a zamenio ga je srpski čuvar mreže Đorđe Petrović, koji je tako debitovao u ekipi sa Stamford Bridža.

Ipak, nije uspeo da ostane nesavladan.

U 92. minutu je nakon kornera izboksovao loptu koja je savršeno legla Luisu Dobinu koji je snažnim i preciznim udarcem pogodio za konačnih 2:0 za Everton.

Fulam je drugi meč u nizu pobedio rezultatom 5:0. Posle Notingem Foresta na "Krejven kotidžu" stradao je Vest Hem.

Domaćin je dominirao u malom londonskom derbiju i zasluženo stigao do ubedljive pobede.

U razmaku od 22. do 41. minuta golove su postizali Raul Himenez, Vilijan i Tosin Aderabiojo, da bi u nastavku pobedu izabranika Marka Silve potvrdili Hari Vilson i Karlos Vinisijus.

Fulam je deset sa 21 bodom, a Vest Hem poziciju iznad sa tri boda više.

Ovo 16. kolo zatvaraju Totenhem i Njukasl koji se od 17:30 sastaju u Severnom Londonu.