Umar Sadik, Foto: ANDER GILLENEA / AFP / Profimedia

au

Nigerijac vraća staru formu

Objavljeno: 00:00h

Fudbaleri Osasune i Real Sosijedada odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 15. kola španske Primere.

Povela je Osasuna golom Moia Gomesa u drugom minutu, da bi izjednačenje Sosijedadu doneo nekadašnji igrač Partizana Umar Sadik pogotkom u 41. minutu.

Bio je ovo spektakularan pogodak Nigerijca koji je šutirao sa 18 metara nakon što se sam stuštio prema golu rivala.

Prethodno je Sadik pogodio protiv Sevilje u prošlom kolu kada je poslao projektil u mrežu Dmitrovića.

Inače, ovo je njegovo drugi pogodak od povratka posle duže pauze zbog povrede prednjih ukrštenih ligamenata.

Osasuna je na 14. poziciji sa 15 poena, a Sosijedad je na šestom mestu sa 26 bodova.

U sledećem kolu, Osasuna će gostovati Kadizu, dok će Sosijedad gostovati Viljarealu.