ALBANIJA NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Levandovski i Poljaci ostaju bez plasmana u Nemačku? (FOTO)
Slavlje fudbalera Albanije, Foto: EPA/DUMITRU DORU

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2024.

Češka ima priliku da večeras overi EURO i to u Varšavi i rastuži domaće navijače, ali ukoliko ne uspe, može to da uradi i na svom terenu protiv Moldavije

Objavljeno: 22:51h

Imamo 12. učesnika Evropskog prvenstva 2024. godine u Nemačkoj posle remija u Moldaviji od 1:1.

Silvinjo, nekadašnji fudbaler Korintijansa, Arsenala, Selta, Barselone i Mančester sitija odveo je Albaniju na EURO.

Slavlje fudbalera i navijača Albanije
Slavlje fudbalera i navijača Albanijefoto: EPA/DUMITRU DORU

Crveno-crni igraće na drugom kontinentalnom takmičenju pošto su bili deo iste smotre 2016. godine u Francuskoj.

Gosti su poveli preko Sokolja Čikalešija iz penala, a domaćin je pritiskao u poslednjih dvadesetak minuta kada je zablistao Etrit Beriša.

Slavlje fudbalera Albanije
Slavlje fudbalera Albanijefoto: EPA/DUMITRU DORU

Golman Empolija bio je na pravom mestu posle šuta iz voleja Vitalija Damaškana u 87. minutu sa sedam-osam metara.

Ipak, domaćin je došao do remija u 87. minutu golom Vladislava Babogloa i tako prvi put od osamostalnosti osvojili makar po bod protiv svakog u grupi.

Slavlje fudbalera Moldavije
Slavlje fudbalera Moldavijefoto: EPA/DUMITRU DORU

Zanimljivo će biti u drugoj utakmici večeri E grupe između Poljske i Češke, jer bi Robert Levandovski i saigrači mogli da ostanu bez EURO.

"Orlovi" u Varšavi završavaju kvalifikacije i pobeda im ništa ne garantuje jer gostima ostaje susret kod kuće protiv Moldavije.

Standings provided by Sofascore

Češka može večeras da overi Evropsko prvenstvo, ali čak i da izgubi, ima meč loptu na svom terenu, a njihov neuspeh daje nadu Moldaviji.

01:18

TEŠKA PROVOKACIJA NAVIJAČA ŠKENDIJE: Uneli transparent Kosovo je Albanija i zastavu Velike Albanije