ŽIVI SAN KAZAHSTANA! San Marino opet dao gol, "jastrebovi" u Ljubljani za istoriju (FOTO)
Fudbaleri Kazahstana, Foto: EPA/Bo Amstrup

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2024.

Islam Česnokov dvostruki strelac u Astani

Fudbaleri Kazahstana pobedili su San Marino sa 3:1 u devetom kolu H grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

"Jastrebovi" su uoči poslednje runde blizu istorijskog plasmana na EURO, a možda i naslabija evropska zemlja drugi meč zaredom dala je gol.

Islam Česnokov dao je dva gola u 19. i 51. minutu, a gosti su smanjili preko Simonea Franćiozija u 60. minutu.

Konačan rezultat u Astani postavio je Abat Ajmbetov iz penala u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

San Marino deluje da raste jer je pre mesec dana poražen od Danske sa 2:1.

Uoči večerašnjeg susreta (20.45) Danske i Slovenije, Kazahstan ima jedan bod manje od obe selekcije.

Ako "zmajčeki" ne slave na Parkenu, u ponedeljak će protiv "jastrebova" međusobno odlučivati o plasmanu u Nemačku.

U slučaju da Danska izgubi večeras, Kazahstan će morati da osvoji Ljubljanu, a da Skandinavci kiksaju u Severnoj Irskoj.