RAPSODIJA "GRAĐANA": Siti PREGAZIO Bornmut na Etihadu!
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: Conor Molloy / Zuma Press / Profimedia

PREMIJER LIGA

Šampionska rutina Pepovih izabranika

Objavljeno: 18:23h

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Bornmut rezultatom 6:1 u okviru 11. kola Premijer lige.

Branilac titule je bez problema stigao do nove pobede, a postogao je po tri gola u oba poluvremena.

Žeremi Doku je pogodio za 1:0 u 30. minutu, a tri minuta kasnije posle pogotka Bernarda Silve bilo je 2:0.

Već u 37. minutu na 3:0 povisio je Manuel Akandži.

Gvardiola je na poluvremenu ostavio Erlinga Halanda u svlačionici, a u igru je ušao Fil Foden koji je u 64. minutu savladao golmana rivala za 4:0.

Deset minuta kasnije Luis Sinistera postiže počasan pogodak za goste iz Bornmuta.

Do kraja meča još dva gola "Građana", a postigli su ih Silva i Nejtan Ake.

U preostalim susretima, Brentford je posle preokreta slavio u malom londonskom derbiju protiv Vest Hema rezultatom 3:2, Kristal Palas je produbio krizu Barnlija i pobedio ga u gostima rezultatom 2:0, do prve pobede u sezoni stigao je Šefild junajted i to pobedom nad Vulverhemptonom na Bramal Lejnu rezultatom 2:1, dok je jedini nerešen ishod viđen u Liverpulu gde su Everton i Brajton odigrali rezultatom 1:1.

Podsetimo, ranije tokom dana Mančester junajted je pogotkom Bruna Fernandeša u nadoknadi vremena jedva savladao Fulam na "Krejven kotidžu" rezultatom 1:0.