PARTIZANOVA DESETA POBEDA ZAREDOM! Četiri gola nepobedivih crno-belih u Kragujevcu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Partizana u Kragujevcu, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 4. KOLO

Pogađali Kalulu, Saldanja i dvaput Nikolić sa klupe

Objavljeno: 16:02h
Veljko Petrović

Fudbaleri Partizana ostvarili su desetu pobedu zaredom u Superligi Srbije pošto su savladali Radnički u Kragujevcu sa 4:0.

U pitanju je utakmica četvrtog kola nacionalnog prvenstva koja je prvobitno odložena zbog obaveza crno-belih u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Slavlje fudbalera Partizana u Kragujevcu
Slavlje fudbalera Partizana u Kragujevcufoto: Starsport©

Izabranici Igora Duljaja poveli su u 34. minutu golčinom Alda Kalulua koji je zakucao loptu pod prečku.

Krilni napadač ispratio je dodavanje Mateusa Saldanje i po ulasku u šesnaesterac rutinski realizovao šansu u kojoj se našao.

Nemanja Nikolić povisio je prednost u 63. minutu posle prvog kontakta sa loptom kada je pobegao čuvaru posle centaršuta Kvinsija Meniga.

Šest minuta kasnije "parnom valjku" posao je bio još više olakšan jer je Milan Mitrović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Samo minut kasnije pogodio je Mateus Saldanja, ali je usledila provera iz VAR sobe i poništeno slavlje zbog malog ofsajda.

Ipak, Brazilac je odigrao svoj ples u 81. minutu jer je iskoristio odbitak posle stative koju je pogodio Ksander Severina.

Drugi put u strelce upisao se Nemanja Nikolić pošto mu je ostao lakši deo posla jer se Mateja Stjepanović odlično snašao i asistirao.