TRAGEDIJA ZRINJSKOG: Aston Vila u 94. minutu srušila mostarski klub!
Mekgin i Keš slave pobedonosni gol, Foto: Tim Goode / PA Images / Profimedia

liga konferencija

Šampion Bosne i Hercegovine će dugo žaliti za ovom utakmicom

Fudbaleri Zrinjskog u 1. kolu Lige konferencija posle čudesnog preokreta savladali su u Mostaru AZ Alkmar rezultatom 4:3.

Šampion Bosne i Hercegovine je u okviru 2. kola bio blizu još većeg čuda, ali je na kraju u Birmingemu izgubio od Aston Vile rezultatom 1:0.

Engleski velikan je do pobede stigao tek u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Vila je potcenila Zrinjski u prvom poluvremenu i maltene da nije imala nijednu stopostotnu šansu, dok su gosti iz Mostara propustili dve.

Ipak, u nastavku totalna dominacija Aston Vile. Sve vreme se igralo ispred šesnaesterca Zrinjskog, koji je uspeo da odoleva naletima kluba iz Birmingema.

Ređale su se šanse, VAR je poništio i penal Aston Vili, a na golu je čuda činio Marko Marić.

Činilo se da će Zrinjski uzeti veliki bod, ali je onda ekipa Unaija Emerija stigla do, zaslužene, pobede.

Domaćin je odradio sjajnu akciju, Meti Keš je perfektno centrirao sa desne strane, a Džon Mekgin glavom savladao, ovog puta nemoćnog, Marića.

Oba tima posle dva kola imaju po tri boda, koliko imaju i ostali članovi grupe, AZ Alkmar i Legija iz Varšave.