ČUKARIČKI PLATIO DANAK NEISKUSTVU: Genk kaznio greške iz prvog poluvremena! (VIDEO)

LIGA KONFERENCIJA

Čukarički nije uspeo da dođe do bodova

Objavljeno: 23:12h

Fudbaleri Čukaričkog su pretrpeli poraz u Leskovcu od strane Genka rezultatom 2:0, u drugom kolu grupe F Lige konferencija.

Genk je ostvario pobedu zahvaljujući golovima Brajana Hejnena u 10. minutu i Džozefa Pejntsila u 21. minutu iz jedanaesterca.

Belgijski gosti su dominirali tokom prvog poluvremena, posebno u prvih 25 minuta. Domaći igrači su možda pokazali previše poštovanja prema njima, a "brđani" su se opustili tek u drugom poluvremenu. Međutim, tada je već bilo kasno za preokret jer je Genk već imao prednost od dva gola.

FK Čukarički, FK Genk

Genk je stvorio veliki pritisak na Čukarički tim, posebno na levom boku gde je Pejntsil prošao Stevanovića i omogućio Hejnenu da postigne prvi gol.

Drugi gol je došao brzo nakon VAR pregleda, kada je sudija pokazao na belu tačku jer je Subotić oborio Hejnena, iako su se obojica nalazila relativno daleko od lopte.

Džozef Pejntsil je bio siguran realizator i pogodio je mrežu suparničkog tima.

Genk je nastavio s napadima, ali Munjos i Arokodare nisu uspeli da budu precizni. Trener Matić je na poluvremenu napravio trostruku promenu, a najviše se istakao 16-godišnji Mihajlo Cvetković.

U 54. minutu je Luka Adžić imao priliku za Čukarički, ali golman Van Krombruge je dobro intervenisao. Takođe, Van Krombruge je zaustavio i odličan pokušaj Cvetkovića, koji je išao pod prečku, ali je završio u korneru.

Čukarički je pokušavao u finišu, ali promena rezultata se više nije dogodila.

Genk je imao šansu za treći gol u nadoknadi vremena, ali je Munjosa zaustavio Belića u situaciji "jedan na jedan".

U sledećem kolu, Čukarički gostuje Fiorentini, dok će Genk dočekati Ferencvaroš.