NOVI NESTVARAN PREOKRET PARTIZANA: Crno-beli sa dva penala srušili Radnik i preskočili Zvezdu
Partizan - Radnik, Foto: Starsport

7. kolo superlige

Crno-beli nadoknadili dva gola zaostatka

Objavljeno: 22:07h

Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Radnika iz Surdilice u Humskoj sa 3:2, u okviru 7. kola Superlige Srbije.

Bio je ovo novi čudesan preokret crno-belih koji su uspeli da slave posle penala u nadoknadi i sačuvaju tri boda u Humskoj.

Ova pobeda im je takođe donela drugu poziciju na tebeli gde su preskočili Crvenu zvezdu.

Gosti su imali 2:0 već posle 27 minuta igre, da bi u nastavku usledio niz dramatičnih situacija.

Ali, jedino što se važi su golovi Zahida u 61, Saldanje sa penala u 81, a potom i Bibrasa Natha sa penala u 93. minutu meča.

FK Partizan, FK Radnik Surdulica, Superliga Srbije

Radnik je poveo sjajnim golom Gašića već u 6. minutu meča, da bi motivisani Duronjić povisio na 2:0.

Izabranici Igora Duljaja su krenuli na sve ili ništa, a posle dosta muke, konačno su uspeli da zatresu mrežu rivala u 38. minutu.

Međutim, sudija posle konsultacije VAR-a poništava gol Saldanje zbog faula Severine nad Hajdarevićem.

Usledio je pravi haos na terenu i negodovanje domaćih, da bi najdeblji kraj izvukao Šćekić koji je sedeo na klupi i dobio crveni karton.

U drugom poluvremenu se sve menja u korist domaćih, a počelo je sa golom Zahida u 61. minutu.

Dvadeset minuta kasnije, sjajni Saldanja iznuđuje i realizuje penal za 2:2.

Mihajlo Oreščanin je u nadoknadi neoprezno startovao nad Saldanjom, a sudija nije imao dilemu i ponovo je pokazao na belu tačku.

Igrač Radnika je potom isključen zbog prekršaja i protesta, a kada se situacija smirila, neumoljiv je bio Bibras Natho.

Podsetimo, sličan preokret su crno-beli režirali protiv IMT-a kada su gubili 2:0 do 70. minuta, a potom u nadoknadi stigli do tri boda.