SKANDAL NA MEČU ZVEZDINOG RIVALA: Kako je ovo gol!? (VIDEO)

PROPUST

Nije im ovo potrebno kako bi pobeđivali...

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su put ka odbrani titule u Premijer ligi i četvrtom šampionskom naslovu u nizu, ali je njihov trijumf protiv Fulama kontroverzan.

Iako su na kraju ubedljivo savladali tim iz Londona (5:1), gol za prednost na poluvremenu izazvao je mnogo reakcija fudbalske javnosti. Nakon što je Hulijan Alvarez pogodio na jednoj, a Tim Rim na drugoj strani terena, u strelce se upisao i Nejtan Ake - po mišljenju mnogih, taj gol nije trebalo da bude priznat.

Igrao je peti minut nadoknade u prvom delu susreta kada je Holandski defanzivac pogodio, nakon idealnog centaršuta iz kornera sa leve strane. Ake se izvukao na penal i tamo ostao usamljen, pa je imao mnogo vremena da nacilja i zatrese mrežu. Ništa ne bi bilo sporno da njegov saigrač Manuel Akandži nije bio u debelom ofsajdu tom prilikom.

A utisak je da je i Švajcarac uticao na ovu akciju, bez obzira na to što nije pipnuo loptu! On je uspeo da se izmakne na vreme, ali je kretnjom sigurno poremetio fokus Fulamovog golmana Bernda Lena. Akciju iz koje je postignut sporni pogodak pogledajte na 2:15 narednog snimka:

Iako je svima bilo jasno da je Akandži u ofsajdu - gol je priznat! Čak je i VAR soba, nakon dodatnog gledanja snimka, potvrdila da ovaj pogodak treba da važi, pa je jedino objašnjenje koje bi engleske sudije mogle da ponude kako Sitijev štoper nije uticao na igru u ovoj poziciji. Da li je to stvarno tako, sami procenite gledanjem snimka.

Sa druge strane, Mančester siti nije želeo da se ova pobeda smatra spornom - u nastavku meča postigli su još tri gola, a ubojiti Erling Haland je pogađao u 58, 70. i 95. minutu utakmice. Zbog ovog ubedljivog trijumfa Siti se vratio na vrh tabele i posle četiri odigrana kola jedina je ekipa sa maksimalnim učinkom u Premijer ligi. Navijači Fulama će razmišljati da li bi to bio slučaj i da je njihova ekipa na poluvreme otišla sa nerešenim rezultatom..

.

01:42

MITROVIĆ HEROJ FULAMA: Srbin postigao jedini gol u pobedi nad Lesterom i izjednačio svoj rekord u Premijer ligi!