PETARDE SITIJA I TOTENHEMA: Holand strašni nastavlja da trese mreže, ŠOK za Čelsi
Mančester siti - Fulam, Foto: Conor Molloy / Zuma Press / Profimedia

4. kolo premijer lige

Siti nastavlja sa ubedljivim partijama, Notingem Forest iznenadio Čelsi

Objavljeno: 19:05h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Fulam sa 5:1, u utakmici četvrtog kola Premijer lige.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su golom Hulijana Alvaresa u 31. minutu, dok je londonski tim do izjednačenja stigao dva minuta kasnije preko Tima Rima.

Siti je ipak do kraja poluvremena ponovo došao u vođstvo, pošto se u strelce u petom minutu nadoknade upisao Nejtan Ake.

Pobedu Sitija je u nastavku potvrdio norveški napadač Erling Holand, koji je postigao tri gola - u 58, 70. sa penala i u petom minutu nadoknade.

Siti ima maksimalnih 12 bodova i nalazi se na prvom mestu Premijer lige, dok je Fulam ostao na četiri boda.

Sledeći meč Siti igra na gostovanju protiv Vest Hema, a Fulam dočekuje Luton.

Notingem Forest je u Londonu pobedio Čelsi sa 1:0.

Jedini gol postigao je švedski fudbaler Antoni Elanga u 48. minutu.

Notingem Forest sada ima šest bodova, a Čelsi ima četiri boda. U narednom kolu Notingem Forest dočekuje Barnli, a Čelsi gostuje Bornmutu.

Totenhem je na gostovanju savladao Barnli sa 5:2.

Lajl Foster je već u četvrtom minutu doveo domaći tim do prednosti, ali je u nastavku Totenhem zaigrao bolje.

Prvo je izjednačio Hjun Min Son u 16. minutu, da bi prednost londonskoj ekipi doneo Kristijan Romero u drugom minutu nadoknade prvog dela.

Džejms Medison je povećao rezultat u 54. minutu, dok je Son u nastavku stigao do het-trika golovima u 63. i 66. minutu.

Konačnih 5:2 postavio je Džoš Braunhil u četvrtom minutu nadoknade.

Totenhem je na drugom mestu Premijer lige sa 10 bodova, a Barnli je na poslednjem 20. mestu bez bodova.

U sledećem kolu Totenhem dočekuje Šefild junajted.

Brentford i Bornmut su u Londonu odigrali nerešeno 2:2.

Matijas Jensen je u sedmom minutu postigao vodeći gol za Brentford, dok je izjednačenje gostima doneo Dominik Solanke u 30. minutu.

Bornmut je do prednosti stigao u 77. minutu golom Dejvida Bruksa, a domaći tim je do boda došao preko Brajana Mbema u trećem minutu nadoknade.

Brentford ima šest bodova, a Bornmut dva. Sledeći meč Brentford igra na gostovanju protiv Njukasla.

00:48

FUDBAL I KRIMINAL SU NEZAOBILAZNI PARTNERI! Stručnjaci obelodanili zloupotrebu FUNKCIJA u fudbalu: Dolazi do začaranog kruga!