ATLETIKO MADRID PONIZIO RAJO VALJEKANO: Izabranici Dijega Simeonea poigravali se sa rivalom! (FOTO)
Detalj sa utakmice Rajo Valjekano - Atletiko Madrid, Foto: Jose Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

ŠPANSKO PRVENSTVO, 3. KOLO

U drugom meču koji je odigran u ponedeljak Hetafe je pobedio Alaves sa 1:0

Objavljeno: 00:50h

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostovanju Rajo Valjekano sa 7:0, u utakmici trećeg kola španske Primere.

Atletiko je u vođstvo doveo Antoan Grizman u drugom minutu, da bi zatim usledili golovi Memfisa Depaja u 16. i Nahuela Moline u 36. minutu.

Madridski tim je u drugom poluvremenu postigao još četiri pogotka, a u strelce su se upisali Alvaro Morata u 73. i 84. minutu, Anhel Korea u 79. i Markos Ljorente u 86. minutu.

Ovo je najubedljivija pobeda Atletika na gostovanju otkako se takmiče u Primeri, a sedam golova na gostovanju su poslednji put postigli u sezoni 1947/48.

U sledećem kolu Atletiko Madrid dočekuje Sevilju, a Rajo Valjekano gostuje Betisu.

U drugom meču koji je odigran u ponedeljak fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu Alaves sa 1:0, a jedini gol na meču viđen je u 84. minutu, kada je sa penala siguran bio Borha Majoral.

Za Hetafe je ceo meč odigrao srpski fudbaler Nemanja Maksimović, dok je Stefan Mitrović igrao do 62. minuta. Aleksandar Sedlar je odigrao ceo meč za Alaves.

U narednom kolu Hetafe gostuje Real Madridu, dok Alaves dočekuje Valensiju.